Tolna megyében két településen tartottak időközi polgármester-választást. Gyulajon a település korábbi független alpolgármesterét, Tolnanémediben helyi vállalkozót választottak polgármesternek. Mindkét településen egészségügyi okokból mondott le a korábbi települési vezető. A Veszprém megyei Pápasalamon Tóth Frigyes független jelölt nyerte az időközi polgármester-választást. Gyömrőn Mezey Attilát, a Gyömrő 2000 Kör jelöltjét és a város korábbi alpolgármesterét választották polgármesternek.
Zugló
A főváros XIV. kerületének 3. számú egyéni választókerületében azért választottak képviselőt, mert az egy éve tisztázatlan körülmények között eltűnt MSZP-s önkormányzati képviselőnek, Sápi Attilának a jogszabályok értelmében január végén megszűnt a mandátuma.
Az MSZP, a Demokratikus Koalíció, a Párbeszéd és az Összefogás Zuglóért Egyesület Bitskey Bencét indította, aki a nemzet színészének, a néhai Bitskey Tibornak az unokája. Zuglóban született, ott is él, és jelenleg az önkormányzat egyik cégénél civil kapcsolatokkal és rendezvényszervezéssel foglalkozik. „Az előző választáson a körzetet szintén közös jelölt nyerte, most ugyanolyan, vagy talán még jobb esélyekkel indulhatunk” – fogalmazott a Népszavának a jelölt, aki mögött bár nem volt teljes az ellenzéki összefogás, végül mégis kétharmad-közeli arányban győzött a választáson.
Makranczi László, Zugló jegyzője arról tájékoztatott este, hogy a győztes 790 szavazatot szerzett. Somodi Zoltán Józsefre, a Fidesz-KDNP jelöltjére 404-en szavaztak, Drevenka Monika, a Civil Zugló Egyesület és az Együtt közös jelöltje pedig 173 szavazatot kapott. Az LMP színeiben indult Csordás Balázs Gyula 81, a Magyar Kétfarkú Kutya Pártot képviselő Tóth Imre 109, a Magyar Munkáspárt jelöltje, Szentpáli Kolos pedig 6 szavazatot kapott.
A jegyző elmondta azt is, hogy az 5922 választásra jogosult mintegy negyede, 1569 ember ment el szavazni és mindössze hat érvénytelen szavazat volt az urnákban. Kitért arra is, hogy rendbontás nem történt a választással összefüggésben, a választási jogszabályok megsértése miatt érkezett kifogásokat pedig már elbírálták.
Bitskey Bence lapunknak nyilatkozott győzelmének kihirdetése után, amiben azt mondta: „számítottam a nagy győzelemre, de az, hogy ilyen aránnyal nyertünk, engem is meglepett. Eddig nem nagyon akartam elhinni, viszont azok az élmények, amik a kampány közben értek, összhangban vannak az eredménnyel. Nem találkoztam ugyanis elutasítással, úgy éreztem az emberek szeretnek, továbbá nagyon jó volt a programunk visszhangja is. Nagyságrendileg majdnem ugyanannyian mentek el voksolni, mint 2014-ben, ugyanakkor arányaiban most sokkal több szavazatot kaptunk. Meggyőződésem szerint azzal, hogy egy igazi baloldali jelölt áll szemben a Fidesszel, megfelelő szervezés és mondanivaló mellett bárki, bárhol, bármikor legyőzheti a kormánypártot” - fogalmazott Zugló új képviselője. Lásd még: "Bárki legyőzheti a Fideszt" - Fölényesen nyert a baloldal Zuglóban
Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke vasárnap este a Facebookon mondott köszönetet Bitskey Bencének és támogatóinak. Mint írta, "győzelme messze felülmúlta a 2014-es eredményt. A kétkedők még egy bizonyítékot kaptak, hogy le tudjuk győzni a Fideszt. Dolgozni kell. Az esélyek latolgatása helyett, fanyalgás helyett, a demokraták belső küzdelme helyett tenni kell a dolgunkat. Ezt értik és értékelik a választók".
Józsefváros
A VIII. kerület 6. körzetében, a Magdolna negyedben azért tartottak vasárnap időközi önkormányzati választást, mert a fideszes Balogh István lemondott a képviselői mandátumáról. A kereszténydemokrata alpolgármester, Sántha Péterné mellett két civil jelölt jelentkezett a pozícióra. Az egyikük Pityinger László, ismertebb nevén Dopeman, aki a Szolidaritás Mozgalom jelöltjeként indult, nem sokkal később pedig beállt mögé az MSZP helyi szervezete is. A szocialisták azt írták: Dopeman elképzeléseit megismerték, azokat támogatásra méltónak találták azzal együtt, hogy a jelölt dalszövegei ironikus, néha keményen megfogalmazott társadalomkritikát tartalmaznak.
A választáson elindult Bolba Márta is, aki a Magdolna-negyedben él, és egy kerületi evangélikus gyülekezetet vezet. Az utóbbi években többször is szerepelt a sajtóban: a hajléktalanok ügyében és a menekültek segítésével kapcsolatban is határozottabb véleménye volt, mint a legtöbb hazai egyházi szereplőnek. A lelkész független jelöltként indul, helyi civilek segítik a kampányát, de a programját elküldték az ellenzéki pártoknak, hogy ha vállalnak bizonyos garanciákat, akkor beállhatnak mögé. Az LMP be is jelentette, hogy támogatja. Rajtuk kívül Huszár Péter (Jobbik Magyarországért Mozgalom), Konczos László József (Magyar Munkáspárt) indulnak. Király Éva (Együtt – A Korszakváltók Pártja) a napokban jelentette be, hogy visszalép a jelöltségtől Bolba javára.
Józsefvárosban Sántha Péterné, a Fidesz-KDNP jelöltje nyerte a választást. Kocsis Máté (Fidesz-KDNP) polgármester vasárnap esti sajtótájékoztatóján ismertette, hogy a jelöltet - aki a kerület alpolgármestere - a választásra jogosultak 46 százaléka támogatta. Az adatok 100 százalékos feldolgozottsága mellett a függetlenként induló Pityinger László a voksok több mint 27, Bolba Márta pedig több mint 19 százalékát kapta. Huszár Péter, a Jobbik jelöltje 5,97 százalékot ért el, Konczos Lászlóra, a Magyar Munkáspárt jelöltjére pedig hatan szavaztak.
2014-ben a 6. körzetben, Magdolnanegyedben elsöprő győzelmet aratott a Fidesz. 640-266-ra verte meg Balogh István az MSZP-DK-MLP jelöltjét, ez százalékban nézve 52-21 arányú győzelem. A Jobbik itt 141 szavazatot, vagyis 11,5 százalékot kapott. Az LMP és az Együtt-PM is külön indult 2014-ben, ez nekik 6,3 illetve 5 százalékra volt elég. A baloldal most közelebb kúszott a Fideszhez, és a számokból világosan látszik, hogy ha összefog a baloldal, és egy jelöltet indítanak, nyerhettek volna.