Hivatalosan vasárnap adják közzé az elnökválasztáson való induláshoz lehetőséget kapott jelöltek jegyzékét, ám a névsor már kiszivárgott.
A május 19-i megmérettetésre 1636 jelölt nyújtotta be indulási szándékát, köztük 137 nő. A főpapi testület azonban csupán hat jelölt indulását hagyta jóvá. Ezúttal is, mint minden korábbi alkalommal, kizártak minden nőt a versenyből és amint arra számítani is lehetett nem engedélyezték Mahmúd Ahmadinezsád volt keményvonalas elnök indulását sem.
Az Iránt 2005-2013 között, két cikluson át vezető, radikális politikus április 12-én nyújtotta be indulási szándékát annak ellenére, hogy maga a legfelsőbb egyházi és politikai vezető, Ali Hamenei ajatollah szólította fel tavaly szeptemberben az Izrael- és Nyugat-ellenes kirohanásairól elhíresült, keményvonalas ex-diktátort arra, hogy ne jelöltesse újra magát. Ezek után várható volt, hogy az Őrök Tanácsa nem megy szembe az ajatollah akaratával és nem teszi lehetővé Áhmedinezsád részvételét az elnökválasztáson.
Az ajatollah ugyanakkor, amikor távolmaradásra szólította fel a szélsőséges volt elnököt, nyilvános állásfoglalásában egyértelművé tette, hogy a hivatalban lévő elnököt, a mérsékelt Hasszan Rohánit támogatja.
Roháni, akinek elnöksége alatt írták alá a hatok – az ENSZ Biztonsági Tanácsának öt állandó tagja, valamint Németország – és Irán közötti nukleáris egyezményt, a voksolás favoritjának számít. Legkeményebb ellenfele Ebrahim Raisi, az egyik legnagyobb befolyású segélyalapítvány, az Asztan Kudsz Razavi felügyelője, egykori helyettes ügyész. Őt korábban az ajatollah bizalmasának tartották, a keményvonalas konzervatívok őt támogatják a reformisták és a mérsékelt konzervatívok jelöltjének számító Rohánival szemben.
Az indulók között van Roháni reformista alelnöke, Esak Dzsahangiri, Teherán konzervatív polgármestere, Mohamed Baker Kalibaf, a mérsékelt Musztafa Hasemitaba, valamint a keményvonalas konzervatív Musztafa Mirszalim.