"Ki a fasz az a Thomas Melia? " – írta 2011-ben a Twitteren a Fidesz európai parlamenti-képviselője az amerikai külügyminisztérium európai és eurázsiai ügyekért felelős helyettes külügyi államtitkára utalva, aki a magyar "ügyekkel" kapcsolatban fejezte ki aggodalmát. Ezzel a szövegével beírta nevét a hazai politikai surmósság történetébe. És egyben új fejezetet nyitott abban.
Erre most itt van a CEU botrány, az amerikai külügyminisztérium helyettes államtitkára miután Budapesten tárgyalt, rosszallását fejezte ki, amiért a kormány egy fontos amerikai-magyar intézményt fenyeget. Ha nem is ezekkel a deutchtomis szavakkal, de lényegében ugyanazt gondolta homlokráncolva Kósa Lajos is: ki a f@sz az a Hoyt Yee?
Nem sokkal később már az USA külügyminisztériumának szóvivője követelte, hogy a magyar kormány ne alkalmazza a CEU bezáratására hozott törvényt. Amikor a kereskedelmi tévé riportere megállította Semjén Zsoltot (és ő óvatlanul szóba állt vele!), s ezzel kapcsolatban a véleményét kérte, a miniszterelnökünk helyettese felnézett a plafonra, és az látszott az arcán, hogy fontolgatja magában a kérdést: ki a f@sz az a Mark C. Toner, hogy beleszól a dolgainkba?
Európa is aggódik az egyetem sorsa és a magyar közállapotok miatt, jelentette ki a Bizottság első alelnöke. Ezen Kovács kormányszóvivő fel is háborodott, miért kell nekünk minden nap magyarázkodnunk valamiért Brüsszelben. Ha nem is mondta, sejtette: ki a f@sz az a Frans Timmermans, hogy veszi magának ehhez a bátorságot?
Szinte látom: a hivatalnokok Washingtonban jelentenek az elnöknek a magyar vezetők CEU ellenes kiszólásairól. Trump kérdőn felvonja a szemöldökét: ki a f@sz az az…