Az MSZP szóvivője szerint a Habony-média és a kormány erőltetett kampánya ért el Botka László városának képviselő-testületi ülésére tegnap, amikor a szegedi polgármester "lejáratásával a Fidesz egy olyan embert, Szabó Bálintot bízott meg, aki már több politikai hazugságkampányt is vállalt, és erről bírósági papírja is van. Szabó Bálint nem a Szeviép alvállalkozókat képviseli, hanem a Fidesz érdekeit. Az egyik oldalon tehát van egy Fidesz által felbérelt botránykeltő, Botka László oldalán pedig ott vannak a tények" - fogalmazott Nyakó. (A Szeviép - mint arról többször írtunk - 11 milliárd forintos tartozást és 500 kisemmizett vállalkozót hagyott maga után.)
Szabó Bálint hivatalosan a Szeviép-károsultak petícióját szerette volna átadni Botkának a tegnapi közgyűlésen, ám miután az ülésterembe nem mehetett be, a testületi ülés alatt hangosan kiabált a karzatról, s kétmilliárd forintot kért számon Botkán, amikor az úgynevezett Szeviép-ügyet igyekezett az MSZP miniszterelnök-jelöltjének nyakába varrni. Két önkormányzati szerződést ró föl ugyanis a Szeviép-ügyben Botkának a kormánymédia már hetek óta, ugyanakkor Botka maga cáfolta lapunknak, hogy az által vezetett önkormányzat valaha szerződött volna a Szeviéppel. Az "aktivistát" - mivel többszöri felszólításra sem hagyott fel a kiabálással, s nem volt hajlandó távozni - végül a polgármesteri hivatal által kihívott rendőrök, bilincsben vitték el a szegedi közgyűlésből.
"Nonszensz a történet, amivel immár két hete próbál lejáratni az adófizetők pénzéből felvásárolt, s percek alatt kormányzati hazugsággyárrá változtatott propagandagépezet. Ebből is látszik, hogy beijedtek a fiúk" - reagált lapunknak március közepén Botka az ellene indított hadjáratra. Botka állította: sosem szerződött az ominózus céggel, ugyanakkor "előbányásztak két olyan szerződéses megbízást, amelyből az egyiket értelemszerűen nem az önkormányzata kötötte - ezt maga a Habony-híradás is elismerte, hiszen a fürdővállalat valójában nem százszázalékosan önkormányzati tulajdonú -, a másikat pedig szintén nem az önkormányzat hozta össze az érintett céggel, hanem a Szeviép is részese volt egy háromtagú konzorciumnak, mely elnyert egy beruházásra kiírt közbeszerzést".
Tegnap a szegedi polgármesteri hivatal közleményében az állt: az első Orbán-kormány 28 állami megrendelést bonyolított ezzel a céggel, például az M9-es autóútra, a Szekszárdi Hídra, a polgári Tisza-hídra, vagy épp a bajai kikötőre is velük szerződtek, de jutott megrendelés a Szeviépnek Hódmezővásárhely csatornázására is, Lázár János városában mintegy 1 milliárd forintot kaszált a Szeviép akkor, amikor még a Miniszterelnökséget vezető miniszter elődje volt a polgármester, de Lázár önkormányzata később további 300 millió forintért alkalmazta a céget ivóvíz-ellátási fejlesztésekhez is. Azt is közölték: a megszűnt Szeviép tulajdonosának üzleti partnere éppenséggel a Fidesz korábbi gazdasági alpolgármestere, Tímár László volt. A cég másik vezetője pedig a felszámolás után egy Fidesz-közeli oligarchának, pontosabban a kormánypárt volt gazdasági háttérembernek lett a tanácsadója. Azt is írták, Bartha László korábbi fideszes szegedi polgármester 1999-ben és 2001-ben milliárdos szerződést kötött a Szeviéppel a Holt-Maros rehabilitációjára.