Barack Obama;Washington;meghallgatás;hackertámadás;James Comey;Trump;

- Cáfolta az FBI-főnök Obama lehallgatását

James Comey, az FBI igazgatója tegnap a washingtoni képviselőház igazságügyi bizottságának meghallgatásán – az igazságügyi tárca felhatalmazásával – leszögezte: sem az FBI-nak, sem a minisztériumnak nincs olyan információja, amely alátámasztaná Donald Trump állításait. 

Az amerikai elnök Twitteren március elején azzal vádolta meg elődjét, Barack Obamát, lehallgatta telefonjait a Trump-toronyban. Az NSA igazgatója, Michael Rogers is cáfolta azt a FoxNews jogi szakértője által hangoztatott állítást, hogy az Obama-kormányzat a brit GCHQ ügynökséget kérte volna fel Trump telefonjának lehallgatására. Comey megerősítette: egyetlen elnök sem rendelhet el lehallgatást, ezt szigorúan szabályozott módon csak bíróság teheti meg.

Az FBI-főnök megerősítette, jelenleg is folyik a vizsgálat a tavalyi elnökválasztás befolyásolását célzó orosz hackertámadások ügyében. Vizsgálják azt is, hogy a Trump-kampány tagjai és az orosz ügynökök között volt-e együttműködés. Comey hangsúlyozta, mivel folyamatban lévő vizsgálatról van szó, részleteket nem hozhat nyilvánosságra. Az igazságügyi bizottság republikánus tagjai más irányba igyekeztek terelni a meghallgatást. Tom Rooney kérdésére, törvénybe ütköző-e leleplezni valakinek a személyazonosságát, aki megfigyelés alatt áll, az FBI igazgatója igennel felelt.

Trey Gowdy – előző években ő vezette a bengázi konzulátus ügyében a demokraták ellen a vizsgálatot – az amerikai lapokban, meg nem nevezett kormányforrásokra hivatkozva közölt kiszivárogtatásokról igyekezett kimondatni: a kémkedési törvényt sérthetik. Gowdy az Obama-kormányzat több volt tagját, köztük John Brennan CIA-igazgatót, Susan Rice nemzetbiztonsági tanácsadót, s magát Obamát is felsorolta, mint akik tudhattak Trump leváltott nemzetbiztonsági tanácsadója, Mike Flynn orosz kapcsolatairól, s kiszivárogtathatták az információt.

Donald Trump üzleti birodalmának koronagyémántja a Manhattan déli csücskénél lévő Trump-torony, de igen érdekes ingatlan a New York-i ENSZ-székház közelében 2001-ben felépült Trump World Tower is. A felhőkarcolóban a volt Szovjetunióból pénzüket kimentő orosz gazdagok számos ingatlant vettek. Trump floridai luxusházaiba is majd 100 millió dollárt fektetett be az orosz elit. Aki az amerikai elnök orosz kapcsolatainak hátterét kutatja, nem kell sokáig keresgélnie.