Először a makói kórházban jelent meg a megbetegedés, vélhetően egy Romániából érkezett beteg ellátása miatt – erősítette meg. Közölte, hogy eddig minden megbetegedettnek volt védőoltása.
Ha Lázár Jánosnak pontosak a betegek számával kapcsolatos információk, akkor a járvány Magyarországon is nagyon gyorsan terjed, hiszen szerda reggel a közszolgálati televízió reggeli hírműsorában Oroszi Beatrix, az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) főigazgató-főorvosa csak 13 kanyarógyanús esetet említett. A főorvosnő elmondta azt is, hogy a Szegedi Tudományegyetem egy egészségügyi dolgozója betegedett meg. Hozzátette: a Szegedi Tudományegyetemen kezelnek egy, korábban Makón megfertőződött beteget is. A szakember azt mondta: a Szegedi Tudományegyetemen nem alakult ki járvány, a makói kórházban pedig kontroll alatt tartják a megbetegedéseket.
A kanyaró - amely rendkívül ragályos fertőző megbetegedés - kezdeti tünetei, a kiütések megjelenése előtt nagyon hasonlít az influenzára - ismertette Oroszi Beatrix. A kiütések megjelenése előtt a beteg már négy nappal fertőzhet, és a fertőzőképesség a kiütések eltűnését követően még négy napig tart. Ha valaki átesett a kanyarón, akkor élete végéig védett lesz a betegséggel szemben.