6.oldal;közmunkaprogram;közfoglalkoztatás;átképzés;

- Mi lesz 2017 márciusától?

December óta folyamatosan jelennek meg a sajtóban újabb részinformációk a közfoglalkoztatás átalakításával kapcsolatban. A változásokról annak ellenére nincsenek a nyilvánosság előtt pontos információk, hogy már február közepe van - a most érvényben lévő közfoglalkoztatási szerződések 2 héten belül megszűnnek. Kérdésünk: hogyan tovább?

Kérjük, tájékoztassák a nyilvánosságot, az álláskeresőket és a több mint 210 000 közfoglalkoztatottat arról, hogy mit tervez a kormány. Igaz-e az, hogy a jelenlegi közfoglalkoztatottakat csoportokba fogják sorolni a munkaügyi központok? Azokra, akik önálló munkakeresésre alkalmasak, azokra, akik segítséggel (képzés, átképzés, munkaközvetítés által helyezhetők munkába) találhatnak munkát - és ennek a csoportnak képzéseket is nyújt a kormány? Pontosan milyen képzéseket nyújtanak majd a munkaügyi központok és milyen szempontok alapján? És mi lesz a harmadik csoporttal, akik nem kerülhetnek sem képzésbe, sem a nyílt munkaerő piacra? Ők visszakerülnek a közfoglalkoztatásba? Ha igen, mennyi időre? Milyen módon határozzák meg a kiválasztás kritériumait? És mi lesz, azzal a több mint 100 000 emberrel, akik még a közfoglalkoztatásban sem tudnak jelenleg elhelyezkedni leromlott testi vagy szellemi állapotuk következtében? Nekik milyen segítség marad? (...) 

Napjainkban az ATV egyik "zászlós hajója", az Egyenes beszéd már nem ugyanaz a műsor, mint korábban, Kálmán Olga vezetésével volt. A Hír TV-hez távozott műsorvezető helyébe lépett Mészáros Antónia és Rónai Egon azonban arra is ügyel, hogy az alapokat, amit a nézők megszoktak és szeretnek, ne változtassák meg. Mint mondják, igyekeznek egy kicsit jobban csinálni, a saját egyéniségükre szabva. A párosinterjúban azt is leszögezték, nincs velük szemben semmiféle politikai elvárás, a tartalomba senki nem szól bele elfogadhatatlan módon.