4-es metró;Kósa Lajos;OLAF-jelentés;

- 4-es metró - Kósa: már tudható, kik a politikai felelősök

A Fidesz frakcióvezetője szerint már most meg lehet mondani, kiket terhel politikai felelősség "az elmúlt évtizedek legnagyobb, a 4-es metró beruházása körüli korrupciós botrányáért". Kósa Lajos a kormánybiztos Andy Vajna tulajdonában lévő kormánytévé Mokka című műsorában természetesen csak baloldali politikusokat, így Megyessy Pétert, Gyurcsány Ferencet és Bajnai Gordont sorolta fel.

Nagy meglepetést nem okozott Orbán Viktor kommunikációjának hűséges ismétlője a kormánypropagandát terjesztő TV2 műsorában.  A frakcióvezető szerint Demszky Gábor korábbi főpolgármester és egykori helyettese, Hagyó Miklós is "egészen biztosan felelősek" az ügyben.

Kósa Lajos kitért arra, hogy 2010 után a főváros új, Tarlós István irányította vezetése, "a kormány aktív támogatása mellett próbálta menteni, ami menthető". A fideszes politikus hozzátette, hogy a politikai mellett büntetőjogi felelősség is van, ennek megállapítása a hatóságok feladata.

A napokban több kormánypárti politikus is azt hangsúlyozta, hogy a 4-es metró körüli visszaélések az utóbbi évtizedek legsúlyosabb korrupciós ügye, többek között Lázár János kancelláriaminiszter is csütörtöki Kormányinfóján. Egyedül Tarlós István nyilatkozott visszafogottabban az ATV Egyenes beszéd című műsorában, a főpolgármester ugyanis a baloldalt hibáztató fideszesekkel ellentétben nem mondott neveket, sőt azt mondta: főpolgármesteri kötelességéből kell vitatnia az OLAF-jelentést - mintha egyébként saját meggyőződéséből nem ezt tenné. Tarlós volt az is, aki először hívta fel a kormánypártiak figyelmét arra, hogy az ő idejükre vonatkozóan a saját cégüket bízták meg, így habárki bármilyen korrupcióra próbálna gondolni, akkor azt állítaná, hogy saját magunkat korrumpáltuk - mondta arra a nyilvánvaló tényre utalva, hogy nem a jelenlegi kormány is érintett a visszaélésekben. 

Donald Trump megfogadta, hogy mindent másképp csinál, mint elődje tette. Míg Barack Obama nyolc évig próbálkozott, hogy bezárassa a guantánamói börtöntábort, Trump azon igyekszik, hogy újra feltöltse rabokkal a Kuba szigetén, ám amerikai fennhatóság alatt levő büntető intézményt, amelyet még a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokat követően hoztak létre.