A mexikói elnök újfent közölte: Mexikó nem fizeti ki a falépítés árát. Pena Nieto még habozott, hogy a viták ellenére elutazzon-e Washingtonba, de Trump kevéssé udvariasan Twitteren megüzente: ha nem fizetnek a falért, a mexikói elnök ne utazzon Washingtonba. Az észak-amerikai szabadkereskedelmi megállapodást, a NAFTÁ-t is bírálta, mondván, egyoldalúan Mexikónak kedvezett, s amerikai állások elvesztését hozta. Ezt követően Pena Nietónak nem sok választása maradt, mint a vizit lemondása.
Az Egyesült Államokba indult viszont Theresa May brit kormányfő, a külföldi vezetők közül ma ő tárgyal elsőként Trumppal a Fehér Házban. May fő célja a hagyományos amerikai-brit különleges viszony megerősítése, s biztosítani szeretné, hogy az EU-kilépést követően Nagy-Britannia mielőbb kétoldalú szabadkereskedelmi megállapodást kössön az Egyesült Államokkal. May útját nagy várakozás kíséri, vajon a brit konzervatív kormányfő jelzi-e a Trump-kormányzat már megtett, s kilátásba helyezett intézkedéseivel kapcsolatos nemtetszését.
May a parlamenti kérdések órájában jelezte, hogy a kínzásokkal kapcsolatosan nem változott kormánya álláspontja, miközben az új amerikai elnök e gyakorlat visszaállítását fontolgatja. A brit kormányfőtől azt várják, hogy hangsúlyozza az ENSZ és a NATO melletti elkötelezettségét, s próbálja eltántorítani Trumpot a párizsi klímaegyezmény felmondásától.
Tüntetéseket tartottak több amerikai nagyvárosban, amelyek eddig liberálisan kezelték az illegális bevándorlókat. Trump szerdán azt is bejelentette, hogy megvonja a szövetségi támogatást e városoktól, ha nem hajlandók kitoloncoltatni a papírok nélkülieket. New York, Los Angeles és Chicago is közölte, továbbra is menedéknyújtó városok maradnak. Az új elnök azt tervezi, hogy 120 napos moratóriumot hirdet a menekültek befogadására. Hét muszlim többségű országból – Irak, Irán, Jemen, Líbia, Szíria, Szomália, Szudán – a vízumkiadást is leállítják addig, ameddig a beutazások szigorúbb ellenőrzését meg nem szervezik.