A január elsejétől hatályos törvényi szabályozás következtében a megosztott bevételekből a fővárosi önkormányzat részesedése a korábbi 52,5 százalék helyett 54 százalékra nő, míg a kerületek részesedése 47,5 százalékról 46 százalékra csökken.
Az előterjesztés szerint ennek alapján a kerületi önkormányzatokat összesen 110 milliárd forint, míg a fővárosi önkormányzatot 129,4 milliárd forint illeti meg.
A testület tárgyalhatja majd azt az előterjesztést is, amely a "fővárosi közlekedési intézményrendszer továbbfejlesztése" keretében a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) száz százalékos tulajdonában álló gazdasági társaság létrehozását javasolja a városvezetés.
Az alapítandó leányvállalat részére nem adnának át a BKK-tól köz- és alapfeladatokat, hanem a vállalatot a BKK bizonyos részfeladatok ellátása érdekében közreműködőként kívánja bevonni - olvasható a javaslatban, amely szerint a vállalat neve Budapesti Közlekedési Ügyfélkapcsolatok Zrt. lenne. A leányvállalat alaptőkéjét a BKK saját forrásból biztosítja, a fővárosi önkormányzat részére ez többletköltséget nem jelent - mutattak rá.
Mint írták, a leányvállalat alapvetően, de nem kizárólag bizonyos gazdasági, informatikai és humán, továbbá egyéb támogató feladatokat, illetve az értékesítéssel, az ügyfélszolgálattal, valamint az ellenőrzéssel kapcsolatos bizonyos részfeladatokat közreműködőként láthat majd el. A feladatok címzettje és kötelezettje, felelőse továbbra is a BKK marad, a leányvállalat a BKK megrendelésében és szakmai irányítása mellett látná el részfeladatait - olvasható a tervezetben.
A Budapesti Közlekedési Ügyfélkapcsolatok Zrt. vezérigazgatójának Gyimesi Lászlót javasolják, feladatát a tervezet szerint havonta bruttó 950 ezer forintért látná el.
A Fővárosi Közgyűlés jövő szerdán tárgyalhat továbbá a 2024. évi budapesti nyári olimpiai és paralimpiai játékok pályázatának harmadik szakaszában szükséges döntésekről is.