Scaramucci, aki korábban egy befektetési alapot vezetett, beszédében hangsúlyozta, a nemzetközi politikai-gazdasági elit „félreértette” a megválasztott amerikai elnököt, s ez a vélekedés megváltozik, amint Trump pénteken hivatalba lép – jelentette a londoni Financial Times. Scarmucci cáfolta azt is, hogy a milliárdos, aki „elavultnak” minősítette a NATO-t, a katonai szövetség szétverésére törekednek. A Trump képviseletében felszólaló pénzügyi szakember nem győzte hangsúlyozni, hogy a milliárdos üzletbarát politikát követ majd.
Nagy reményeket fűz Trump hivatalba lépéséhez az orosz vezetés. Szergej Lavrov külügyminiszter tegnap, moszkvai sajtóértekezletén hangsúlyozta, Oroszország kész tárgyalásokat kezdeni a Trump-adminisztrációval, de előtte szeretnék látni azt az ajánlatot, amely szerint nukleáris fegyverzetcsökkentési megállapodásért cserébe feloldanák az Oroszország elleni szankciókat. Moszkva kész lenne felújítani a stratégiai fegyverzetkorlátozási tárgyalásokat, amelyeket, sok mással együtt, az Obama-kormányzat félbeszakított. (A Krím annektálására válaszul döntött Washington a szankciókról és a tárgyalások megszakításáról.)
Az orosz külügyminiszter üdvözölte, hogy Trump beiktatása után mielőbb találkozna Putyinnal. Az orosz elnök is megszólalt tegnap, a moldovai elnökkel tartott közös sajtóértekezletén „megalapozatlan hamisítványnak” nevezte a Trump-dossziét, mint mondta, a milliárdos magánemberként járt Moszkvában, nem tudtak politikai ambícióiról, cáfolta, hogy követte volna az orosz titkosszolgálat.
Putyin elmondta, soha nem találkozott Trumppal, nem ismeri, nincs alapja, hogy bírálja vagy védelmébe vegye. Ám mégis ez utóbbit tette, amikor hangsúlyozta, szerinte a hamis vádakkal politikai ellenfelei akarják aláásni a megválasztott amerikai elnök hitelességét.