Kakuk György jogot végzett, tagja volt a nemzeti kerekasztal-tárgyalások büntetőjogi albizottságának. 1989-től a Mai Nap, majd a Kurír újságírója, 1992-től a Magyar Televízió és a Magyar Rádió munkatársa. 1995-től mindkét intézménynél külpolitikai szerkesztő volt.
1998-tól a TV2 koszovói kiküldött tudósítója, majd az EBESZ diplomatájaként tartózkodott a térségben. Kakuk György egy évet töltött Koszovóban, abban az időszakban is, amikor a Jugoszlávia elleni NATO-támadás zajlott. Erről könyve is jelent meg.
Vehemens politikai tisztességére mi sem volt jellemzőbb, mint hogy 2015-ben végigjárta a menekültek útvonalát Görögországtól a magyar államhatárig, hogy közvetlen élményei alapján számolhasson be a menekültek borzalmas életéről. Tapasztalataiból indult ki, amikor szeptemberben "szabálysértést" követett el, mert Röszkén szimbolikusan átvágta a gyorstelepítésű drótakadályt (gyodát), hogy Milica Mancsics Sztojkovics szerb újságíróval „Állítsátok meg az őrületet, mutassatok szolidaritást!” címmel sajtótájékoztatót tartson. Mert a kerítés praktikus haszna mérhetetlen, mert a gyoda magyar és szerb embereket választ szét, ahelyett, hogy segítő kezet nyújtanának egymásnak. Egyszer ez elmúlik, de a magyar, a szerb és a macedón embereknek továbbra is itt kell élniük - együtt, mondta. Fájdalmasan korán ment el, itt hagyva szakmát, politikát és a jövőt, ami egyszer majd eljön.
A Demokratikus Koalíció elnökségi tagja 52 éves volt.