Theresa May brit kormányfő első újévi üzenetében elismerte, hogy az EU-népszavazás rávilágított Nagy-Britannia mély megosztottságára. May hangsúlyozta, ha 2016 az az év volt, amikor a britek a változásra szavaztak, 2017 lesz az az esztendő, amikor megkezdődnek a változások. Megerősítette, hogy március végéig a brit kormány aktiválja a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyét. II. Erzsébet brit uralkodó újévkor sem tudott misére menni, már karácsonykor is erős megfázással küszködött.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök hangsúlyozta, a félelem és a megosztottság ellen lép fel, az a célja, hogy arra koncentráljon, ami összehozza a kanadaiakat. II. Erzsébet a kanadaiakhoz intézett üzenetében kiemelte, az idén létrejötte 150 évfordulóját ünneplő Kanada befogadó, tiszteletreméltó, szenvedélyes állam, amely védelmezi és az új generációknak továbbadja értékeit.
Barack Obama amerikai elnök szokásos szombati rádióüzenetében a távozó kormányzat vívmányait sorolta: 20 millió amerikai jutott egészségbiztosításhoz, 165 ezer amerikai katonát vittek haza Irakból és Afganisztánból, tető alá hozták a nukleáris megállapodást Iránnal, sikerült elfogadtatni a párizsi klímaegyezményt.
Vlagyimir Putyin már a megválasztott amerikai elnöknek, Donald Trumpnak gratulált újévi üzenetében, a távozó Barack Obamának korábban küldött jókívánságokat. Putyin reményét fejezte ki hogy a milliárdos beiktatás után javulni fognak, „konstruktív és pragmatikus" módon alakulnak az orosz-amerikai kapcsolatok.
Donald Trump sajátos évvégi Twitter-üzenetet tett közzé. A megválasztott elnök azt írta: „Boldog új évet mindenkinek, beleértve az ellenségeimet, s azokat, akik ellenem küzdöttek, s olyan csúfosan veszítettek, hogy azóta sem tudják, mihez kezdjenek".