Nincs veszélyben a hajléktalan fővárosiak egészségügyi ellátása a volt Szabolcs utcai kórház területén - tudtuk meg Győri Pétertől, a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei szakmai vezetőjétől. A kérdés azután vetődött fel, hogy Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere múlt pénteken részletesen ismertette az egykori Szabolcs utcai kórház területén létesítendő múzeumi raktár terveit.
A hatalmas kiterjedésű épületegyüttesben hosszú évekig csak egyetlen intézmény működött, 2013 januárjában ide költözött a fedél nélküliek háziorvosi rendelője és 24 órás ügyelete, a hozzá kapcsolódó lábadozó, ahol 15 ágy várja az utcáról kötözésre vagy fertőtlenítésre érkezőket. A rendelők mellett itt helyzeték el a hajléktalanok kórházi részlegét is, amelyben 50 ágyas krónikus belgyógyászat és 23 ágyas ápolási osztály működik. Ezek szomszédságában, a régi kórházi terület közepén újítanak fel két régi épületet és húzzák fel a legkorszerűbb technikával ellátott múzeumi restaurálási és raktárközpontot a Liget Budapest projekt keretében. A 2007-ben bezárt kórház kulturális célú megújítása a mellette kialakítandó közparkkal együtt már elnyerte a XIII. kerület vezetésének is a tetszését, nem úgy, mint a hajléktalanok egészségügyi központja. Annak avatásán azért nem vett részt a polgármester, mert akkori sajtóhírek szerint úgy vélekedett: kerülete aránytalanul nagy részt vállal a fedél nélküliek ellátásában.
Az épülő Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központról (OMRRK) egy évvel ezelőtt jelentek meg először hírek, most pedig az emberi erőforrások minisztere bejelentette: a beruházás 2018-ra el is készülhet. A majdnem 20 milliárd forintos állami fejlesztés a Szépművészeti Múzeum, a Magyar Nemzeti Múzeum és a Néprajzi Múzeum több mint 350 ezer műtárgyának elhelyezését biztosítja, továbbá 310 munkahely is létrejön benne. A terveket készítő Narmer Építészeti Stúdió vezető tervezője, Vasáros Zsolt kiemelte, hogy a raktárak és restaurátorműhelyek mellett számos irodát, látogatóközpontot, látványraktárakat és a Közép-európai Művészettörténeti Kutatóintézetet (KEMKI) is magába foglalja majd az épületegyüttes. Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója pedig korábban úgy nyilatkozott, az új háttérintézmény jelentős segítséget jelent majd a raktározási gondokkal küzdő fővárosi gyűjteményeknek. A több mint száz éves kórházi épületeket megmentik, de a néhány évtizedes pavilonokat májusban elkezdték bontani, ezek helyén épül fel az új központ négy föld alatti és három felszíni szintje.
A Szabolcs Utcai Kórház (Országos Gyógyintézeti Központ) története a milleniumi időkig nyúlik vissza, amikor a Pesti Izraelita Kórháznak a mai Jókai utcában lévő épületét bezárták, és adományokból felépítették a neobarokk stílusú új kórház 5 pavilonját. Feladatai fokozatosan bővültek, 1920-1944 között Budapest egyik legrangosabb egészségügyi intézménye volt, de a zsidótörvények miatt nem jutott egyetemi katedrához, ezt a rangot csak a második világháború után, 1954-ben kapta meg. Az Orvostovábbképző Intézet 1973-ban kapott egyetemi rangot, 1986-ban át is nevezték Orvostovábbképző Egyetemmé. Az intézmény önállóságát 2000-től vesztette el, amikor beolvadt a Semmelweis Egyetembe, amelyben Egészségtudományi és Főiskolai Karként működött tovább. 2001-ben a neve Országos Gyógyintézeti Központ lett, ám amikor 2007. augusztus 1-jén a Honvédkórház, a MÁV Kórház és a Belügyminisztérium Központi Kórháza egyesültek, kialakult az Állami Egészségügyi Központ, a Szabolcs utcai Kórházat pedig bezárták. Azóta a telep teljesen lepusztult, minden mozdíthatót széthordtak belőle.