Damaszkusz azt kifogásolja, hogy a szíriai kormányt kihagyva állapodott meg Oroszország a lázadókkal a tűzszünetről. A rezsim katonai erővel akarta elfoglalni az egykor virágzó, jelenleg romhalmazhoz hasonlítható várost. Hétfőig az orosz légicsapások által segített kormánycsapatok a város kilencven százalékát foglalták el. Az oroszok által megkötött megállapodás szerint a lázadók visszatérhetnek az ő ellenőrzésük alatt álló Idlib tartományba. Helyszíni beszámolók szerint több busz vár arra, hogy a településről elszállítsák a polgári személyeket. A vezető szíriai ellenzéki, Hadi al-Bahra szintén Damaszkuszt tette felelőssé a civilek elszállítása miatti késlekedésért. Moszkva kedden este jelentette be, hogy véget értek a harcok Aleppónál, s tűzszünetet kötöttek a lázadókkal. Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár a rendkívüli ülésen felszólította Szíriát és szövetségeseit, Iránt és Oroszországot, hogy haladéktalanul engedélyezzék a Kelet-Aleppóban maradt civilek számára is a menekülést, és tegyék lehetővé a humanitárius segélyek eljuttatását.
A szíriai kormányerők és a velük szövetséges csapatok egyre közelebb járnak ahhoz, hogy visszafoglalják Aleppót. A város keleti részét eddig a felkelők tartották ellenőrzésük alatt, de ez a hétvége óta egyre kevésbé van így. Egyes források szerint már visszaszerezték az Aszadhoz hű erők az irányítást az egész városban, más beszámolók viszont azt közölték, hogy pár negyedet még a lázadók ellenőriznek. A közösségi médiában számos kétségbeesett üzenetet posztoltak Aleppóból. Az Euronews közreadott néhányat.
Az ENSZ és a Nemzetközi Vöröskereszt felhívást tett közzé a polgári lakosság védelmében. A kormányerők által visszaszerzett régiókban ugyanis a hadsereg tagjai civileket végeztek ki, az utcán, vagy saját házaikban öltek meg embereket. Négy városnegyedből összesen 82 kivégzést jelentettek – közölte Rupert Colville, az ENSZ Emberi Jogi Főbiztosságának Szíria megbízottja. A világszervezet szerint továbbra is több ezer polgári személy tartózkodik azokon a területeken, amelyekről visszavonultak a lázadók. A világszervezet rendkívüli segélyeinek koordinátora, Jan Egland kijelentette, Oroszországot és Szíriát felelősségre kell vonni a hadsereg által elkövetett rémtettekért. Hétfő óta a lázadók már csak egy néhány négyzetkilométeres terület tartanak ellenőrzésük alatt.