Az Index birtokába került novemberi, belső használatra készült közvélemény-kutatásból kiderül, az ellenzéki szavazók - balosok és a jobbikosok - 46 százaléka szerint a DK elnökének meghatározó szerepe van abban, hogy nem lehet leváltani a Fideszt, ugyanakkor 45 százalék mondja azt, hogy a korábbi miniszterelnökre is szükség van a kormány elmozdításához. Miután pedig a felmérés szerint az LMP szimpatizánsaik 76 százaléka a változás akadályát Gyurcsányban látja, a pártban arra a következtetésre jutottak, hogy érdemes felvenniük az eléjük dobott DK-s kesztyűket.
Schiffer Andrást is kitiltja Kövér László az Országházból? - tette fel a kérdést tegnap a DK szóvivője. Gréczy Zsoltot a házelnök azért tiltotta ki - már nem először - a Parlamentből, mert a Kék Társalgóban a sajtó előtt nem országgyűlési képviselőként Orbán Viktor politikai felelősségét firtatta egy közúti baleset kapcsán. A szóvivő szerint a DK kíváncsian várja, mit lép a házelnök, hiszen már Schiffer sem képviselőként beszélt a kamerák előtt a sajtóteremben.
A múlt keddi alkotmánybíró-választás után vélhetően ezért kezdtek el a DK-s Varju Lászlóval az újságírók előtt veszekedni. Amikor Varju a Parlament sajtótermében kollaboránsnak nevezte a Fidesznek kétharmadot biztosító ökopártot, Schiffer András volt társelnök hitványnak és alávalónak titulálta majd leávósozta a DK-t. Közölte: "Gyakorlatilag egyházellenes indulatokat szítanak fel, azt csinálják, amit az ÁVH-s szellemi elődeik."
A párt öt ellenzéki politikus népszerűségét is megmérette, ebből az derül ki, hogy a DK elnöke nem marad le vészesen a többiektől, és a pártja támogatottságát sem húzza le. Ezen a titkos népszerűségi listán - amit 41 százalékkal Szél Bernadett, az LMP másik társelnöke vezet - a DK-s Vadai Ágnes 32 százalékkal a harmadik. Megelőzve a felmérés szerint 31 százalékot kapott Hadházyt. Az MSZP-s Botka László 34 százalékkal a második helyre került. Szeged szocialista polgármesterét állítólag azért mérették meg, mert sokan még mindig elképzelhetőnek tartják, hogy egyszer ő lesz a baloldal vezetője. Az utolsó helyen Gyurcsány szerepel 26 százalékos támogatottsággal.
Azt is megmérették, mekkora az esély a kormányváltásra. Az egyik neves cég által készített kutatás azt mutatja, az ország 45 százaléka akarja, hogy az Orbán-kormány távozzon, de 43 százalék megtartaná a jelenlegi rendszert. Nem meglepő, hogy a fideszesek 94 százaléka nem akar kormányváltást, míg az ellenzék 95 százaléka igen. A párton kívüliek 40 százaléka szeretné, ha leváltanák a kormány, 26 százalék nem, 34 százalék pedig nem tudja.
Hadházy szerint az LMP nem érdekelt abban, hogy a többi demokratikus ellenzéki pártot szidja. Szerencsétlennek tartja, hogy az alkotmánybírák megválasztása után hangos vitába keveredtek a DK politikusával, az ávósozásért pedig elnézést kér. Állítja, nem akar Gyurcsánnyal foglalkozni, hiszen az ellenzéknek a következő másfél évben nem ez a dolga, hanem az, hogy a kormány hibáiról beszéljen. Meg arról, milyen világot teremtene Orbán és a Fidesz menesztése után. Magyarországon leépül a demokrácia, ám ha összeszedi magát az ellenzék, akkor még megdöntheti a kormányt - fogalmazott.
Schiffer a Magyar Nemzetnek kijelentette, kicsit bánja, hogy november 22-én betoppant a sajtóterembe és beszállt a vitába. Viszont azt, amit akkor mondott, természetesen vállalja.