A szíriai kurdok hivatalosan nem Aszad elnök szövetségesei, (az iraki kurdok formálisan is a bagdadi kormányzat támogatói a terrorellenes harcban) de a felkelőké sem. Az Iszlám Állam ellen kezdettől az elnök és a hadsereg oldalán állnak, de mint Aleppó esetében is történik, több olyan település visszahódításában vállaltak szerepet, amelyeket a felkelők uraltak. Ezért a szír ellenzék az Aszad–rezsimmel való kollaborációval vádolja a kurd erőket.
Hétfőre mindenesetre kurd fegyveres támogatással Aszad csapatai a teljes észak-keleti városrészt visszafoglalták. A 2012 óta tartó fegyveres harcokban ez az ellenzék legnagyobb veresége, hiszen Aleppó nemcsak az ország második legnagyobb és legfontosabb városa, hanem az Aszad-elleni lázadás szimbóluma is.
A kormányerők Aleppo teljes bevételére irányuló offenzívája 14 napja tart. De ezt megelőzően is folyamatosak voltak a harcok. A februári genfi béketárgyalás kísérlet is ezért futott zátonyra. Egész nyáron, őszön heves harcok folytak, a város keleti negyedeit hetekig folyamatosan bombázta a szíriai és az orosz légierő. Humanitárius válság alakult ki, több tűzszünet kísérlet volt, de a válság nem lett jobb. Az orosz vadászgépek október közepén felfüggesztették a légitámadásokat, de november közepén újra megjelentek és segítik Aleppo végső ostromát.
Az eddigi tűzszünetek alatt alig-alig menekültek ki civilek az ostromlott városrészből. Most hétvégén több mint 10 ezren menekültek ki, ők arról számoltak be, azért nem tudnak kiszabadulni a harcok elől, mert a felkelők mesterlövészei lőnek a humanitárius folyosót igénybe vevő civilekre.