„A választásnak vége, a szavazók döntöttek” – szögezte le Trump. Hillary Clinton kampányának jogásza, Marc Elias ugyanakkor közzétette: ha lesz újraszámlálás, csatlakoznak. Noha Clinton elismerte vereségét, „tartoznak ennyivel 64 millió választójuknak”.
Jill Stein pénteken, a határidő lejárta előtt benyújtotta újraszámlálási kérelmét Wisconsin államban, s arra készül, hogy Pennsylvaniában és Michiganben is kezdeményezze a szavazatok és a szavazógépek ellenőrzését. Informatikusok hívták fel a figyelmet bizonyos anomáliákra e három államban, ahol Trump nyert ugyan, de szoros eredménnyel. Steinnek nincs bizonyítéka választási csalásra, külföldi beavatkozásra, de épp a szavazás hitelességét akarja igazolni kezdeményezésével. Pennsylvaniában hétfőn, Michiganben szerdán jár le az óvás végső határideje.
A zöldpárti jelölt közösségi finanszírozással 24 óra alatt 2,5 millió dollárt, majd péntekig összesen már több mint 5 millió dollárt gyűjtött össze, s abban bízik, ebből a másik két államban is ki tudják fizetni az újraszámlálás költségeit. A három államban Trump összesen 46 elektori szavazatot kapott, ám ha mindhárom államban megfordulna az eredmény, Clinton nyerné 278 elektori szavazattal az elnökséget. A republikánus és a demokrata elnökjelölt szavazatszáma között azonban nagy a különbség (Michiganben 10 704 szavazattal vezet Trump), s Stein hangsúlyozza is, hogy nem számít az eredmény megváltozására. A Fehér Ház nem ért egyet az eredmények kétségbevonásával.