Forrás: Barack Obama/Facebook
A mintegy ezer lelket számláló település vezetője az ügy kirobbanása után lemondott posztjáról. A városi képviselők elfogadták a polgármester lemondását, és bejelentették: napokon belül megnevezik az új vezetőt a következő helyi választásig hátralévő három évre. A városka nevében Jason Hubbard tanácsnok közleményt adott ki, amelyben undorítónak nevezte a történteket, és leszögezte: a mi közösségünk nem rasszista türelmetlenségről szól. A tanácsnok egyúttal az egész közösség nevében bocsánatot kért Michelle Obamától és mindenkitől, akit a bejegyzés megsérthetett.
A Google hevenyészett fordításában olvasható "Ape" jelentése a szlengben "majom" ill. "emberforma majom", a "sarka" (in heels) utal a divatos, női magassarkú cipőre.
Maga a polgármester is bocsánatkérő levelet küldött a médiának, és abban azt írta: nem állt szándékában fajgyűlölő megjegyzést tenni, csupán a Fehér Ház élén történt váltásra utalt. A Facebookon időközben törölték mind Beverly Whaling válaszát, mind Pamela Ramsey Taylor eredeti bejegyzését, amelyet azonban a törlés előtt még több százszor megosztottak. A két nő Facebook-oldala elérhetetlenné vált. A két tisztségviselő lemondását több tízezren követelték az interneten.
Owens Brown, a Színesbőrűek Előremeneteléért Országos Szövetség elnöke felháborítónak nevezte a történteket, s nyilatkozatában hangsúlyozta: Sajnos, a mai Amerikában ezzel a valósággal élünk együtt. De ilyen attitűdnek a mi államunkban nincs helye. Nyugat-Virginia viszonylag kicsi szövetségi állam az Egyesült Államokban, mintegy egymillió-nyolcszázezren lakják, a lakosságnak csupán négy százaléka fekete amerikai.
A napokban egy pennsylvaniai általános iskolában felmentettek egy tanárnőt, mert szintén rasszista megjegyzéseket tett a távozó elnökre és feleségére. Múlt héten pedig Kentucky államban került a helyi törvényhozásba egy politikus, aki a kampánya során majomnak nevezte Barack Obamát és a feleségét.