Az MSZP-s politikus az ATV-ben arról beszélt, a kormány képviselői folyamatosan egymásnak ellentmondó nyilatkozatokat tesznek azzal kapcsolatban, hogy az amerikai hatóságok miként működtek közre Pharaon beazonosításában. Orbán Viktor október végén a parlamentben elismerte, hogy már találkozott a "professzorral", akiről azt állította, az illetékes magyar szervek nem találtak nála nemzetbiztonsági kockázatot. Harangozó arra emlékeztetett, hogy amikor a Házban a miniszterelnököt kérdezte a szaúdi üzletemberről, Orbán amerikai titkosszolgálati játszmát emlegetett, őt pedig azzal fenyegette, ha nem vigyáz, könnyen a játszma részévé válhat.
Eközben a kormányfő sem az ellenzék részéről megfogalmazott állításokat, sem pedig a botrányt kirobbantó Magyar Narancs cikkében foglaltakat nem cáfolta, nem tett feljelentést a hetilap ellen, de még csak helyreigazítást sem kért. A szocialista politikus szerint Magyarország számára súlyos nemzetbiztonsági kockázat, ha Orbán közvetlen, vagy közvetett üzleti kapcsolatban áll egy nemzetközi körözés alatt álló bűnözővel, hiszen ezzel a miniszterelnökön és az ügyben még esetleg érintett kormánytagokon keresztül a teljes magyar kormány zsarolhatóvá válik. Harangozó az Egyesült Államok magyarországi nagykövetétől világos, egyértelmű választ várva azokra a kérdésekre, amikkel a kormány folyamatosan lerázza az ellenzéket.
Ha Orbán nem tudott arról, kivel üzletel, akkor alkalmatlanok a feladatukra azok az emberek, akiknek az lett volna a dolguk, ne engedjék, hogy egy ilyen ember a miniszterelnök közvetlen környezetébe kerüljön. Erről Vadai Ágnes beszélt ugyancsak az ATV-ben. A DK alelnöke szerint egyedül a kormánypártok nem kíváncsiak arra, hogyan kerülhetett Orbán üzleti kapcsolatba Pharaonnal. Figyelmeztetett, az egész világ tudhatja, hogy a magyar miniszterelnök ezzel az emberrel üzletel.
A szaúdi üzletember ügye várhatóan ma is szerepel a nemzetbiztonsági bizottság napirendjén.