bezárás;elbocsájtás;dolgozók;Erzsébet szállodák;

- Elbocsátják az Erzsébet szállodák dolgozóit

Alapos átrendeződésre lehet számítani az év végével az Erzsébet-program szálláshelyei és forrásai körében. A hírek szerint mind a négy, úgynevezett Erzsébet szállodát biztosan bezárják december 31-ével. 

A Magyar Nemzet értesülése szerint a dolgozók többsége már kézhez is kapta az elbocsátó levelet és a berendezéseket is meghirdették eladásra. Ezek a szállodák négy helyszínen, Balatonvilágoson, Siófokon, Nyíregyházán, valamint Balatonfűzfőn működnek, és az Erzsébet Üzemeltető Kft. kezelésében vannak.

Nyíregyházán még nem kapták meg a felmondóleveleket a dolgozók, Antal János, Balatonőszöd polgármestere viszont megerősítette a lapnak az elbocsátásokról szóló értesülést. Állítása szerint a lépést nem előzte meg semmilyen tájékoztatás, pedig a szálloda végleges bezárása jelentős veszteség lenne a település számára.

A cikk szerint az elbocsátások feltehetően összefüggnek azzal a törvénymódosítással, amelynek értelmében az Erzsébet Vagyonkezelő Kft. kezelésében lévő ingatlanok december 1-jével visszakerülnek a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-hez. A vagyonkezelőhöz és a programirodához címezve a Népszava feltette kérdéseit, ám azokra eddig nem érkezett válasz. Az Erzsébet Üzemeltető Kft. létszáma október elején 388 fő volt.

Az érintett szállodák szerves részei voltak a kormány által 2012-ben elindított Erzsébet-programnak, amely az utóbbi két évtized legnagyobb szociális üdülési programja. Ennek keretében mintegy 800 ezer ember - köztük 400 000 gyerek - jutott üdülési, pihenési lehetőséghez, számuk pedig - a jelenlegi pályázatokkal együtt - a jövő év végére várhatóan meghaladja majd az egymilliót - írta egyik közleményben a programiroda.

A jövő évi létszámmal lehet majd némi gond, ugyanis az Erzsébet-program végrehajtásához az Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány egyik forrásaként az Erzsébet-utalvány kibocsátásából és forgalmazásából származó bevétel is szerepelt.

A jövő évtől átalakuló cafeteriaszabályok azonban ezt gyakorlatilag lenullázzák, ugyanis a munkáltatók csak a magasabb (50 százalékos) adókulccsal leadózva adhatják az utalványokat (ha megmaradnak), a béren kívüli juttatások között.

A Külgazdasági és Külügyminisztériumnak (KKM) ki kell adnia annak a belső vizsgálatnak az eredményét, amelyet a sorozatos botrányokba keveredő Kiss Szilárd ügyében folytatott le. A vizsgálat nyilvánosságra hozatalát az LMP kezdeményezte a külügyi tárcánál, amelynek érvelésével szemben a legfőbb bírói szerv tegnap közölte: a belső vizsgálat eredményei korántsem vesztették el közérdekű adat jellegüket.