pártok;előválasztás;demokratikus ellenzék;

- Csúszik az ellenzéki egyeztetés az előválasztásról

Várhatóan holnap, vagy csütörtökön ülnek közös asztalhoz a demokratikus ellenzéki pártok, hogy az előválasztásról egyeztessenek. Bár Szabó Tímea, a PM társelnöke az érvénytelen kvótanépszavazás napján, a Kossuth téren október 24-re kezdeményezett tárgyalásokat annak érdekében, hogy a 2018-as parlament választáson minden körzetben csak egyetlen közös ellenzéki kihívója legyen a Fidesznek. 

Forrásaink szerint a tegnapi és a mai nap nem minden pártnak felelt meg. Ezért halasztották el a megbeszélést. Az egyeztetést mindenképpen megtartják, hiszen vasárnap, a nemzeti ünnepen az MSZP, a DK, a MoMa és a PM vezetője is megerősítette, az Orbán-kormány leváltása érdekében együtt akarnak működni.

Szabó a Kossuth téren azt kérte, konkrét tervekkel érkezzenek a demokratikus ellenzéki vezetők az egyeztetésre és azt üzente, senki nem lehet olyan önző, hogy csak saját túlélésére játsszon. Ezt később Karácsony Gergely, a PM másik társelnöke azzal egészítette ki, a 2014 előtti együttműködés hibáiból tanulva le kell ülni és őszintén meg kell beszélni, hogy ne a zárt ajtók mögött, a választókat megkerülve hozzák meg azokat a döntéseket, amelyek nyomán nekivágnak a következő választásnak. Az Együtt és a Balpárt szintén bejelentette, ott lesz a tárgyalásokon, az LMP viszont világossá tette, miután 2018-ban önállóan állnak rajthoz, így a választás előtt egyetlen baloldali párttal sem egyezkednek.

Ezt a kormányt csak úgy lehet legyőzni, ha az összefogásban jobboldali demokraták is részt vesznek, és akkor lehet egy olyan miniszterelnök-jelölt, aki nem valamelyik párt politikusa, hanem egy mindenki által elfogadott, elismert szakember. Kovács László, volt külügyminiszter, az MSZP korábbi elnöke fogalmazott így tegnap a Kossuth Rádióban. A politikus arról is beszélt, hogy 2014-ben nagyon nem sikerült a választási összefogás, aminek az oka az volt, hogy "Mesterházy Attila körömszakadtáig ragaszkodott ahhoz, hogy ő legyen a miniszterelnök-jelölt, szemben a nála sokszorta alkalmasabb Bajnai Gordonnal".

A főváros az esetleges olimpia miatt felépülő lakásokat hasznosítaná később bérlakásként, több megyeszékhelyen felújításokba kezdtek, főként Budapesten aktívan segítenek civil szervezetek is, hogy használható állapotba hozzanak rászoruló családoknak önkormányzati lakásokat. A legnagyobb társadalmi mozgást mégis a munkásszállások bővítésétől vagy a dolgozóknak kínált más szálláslehetőségektől várják a szakértők.