"A távozásommal kapcsolatos értesülések teljes mértékben alaptalanok. Jól érzem magam Magyarországon, és komoly terveim vannak a céggel, még ha ez a versenytársak szemét szúrja is" - üzente a konkurenciának Gerkens, aki a csatorna egyik legnagyobb bukását, a Star Academy siralmas nézettségi adatait próbálta mentegetni az interjúban. Szerinte például a Sztárban sztár mögött már egy négy éve összeszokott profi csapat áll, a beköltözős tehetségkutató viszont egy új próbálkozás volt, egy ismeretlen műfajt pedig nehéz megszerettetni a nézőkkel, ráadásul a zenés műsorok népszerűsége is csökkent az utóbbi időben.
Ezután kissé komolyabb vizekre evezve a TV2 függetlenségéről esett szó - aminek már rengeteg baloldali politikust (Merkelt, Juhász Pétert) lejárató riport mondott ellent -, Gerkens szerint ugyanis a csatorna nem kap feladatokat, megrendeléseket, megbízásokat senkitől, és azzal foglalkoznak, amit jónak látnak. "A szerkesztőségi autonómia jegyében az, hogy melyik riporter mely témáról milyen anyagot készít, a hírigazgatóság belső ügye" - jelentette ki.
Gerkens azt elismerte, hogy a reklámbevételeik növekednek, de még nem érték el azt a bevételrészesedést, ami szerinte megilletné őket. „Arra számítanak, hogy jövőre már igazságosabb lesz a helyzet, és kiegyenlítődik a kereskedelmi bevételek eloszlása a piacon” – mondta, hozzátéve, hogy annál sokkal kevesebb állami hirdetési megrendelés érkezik hozzájuk, mint amennyit a többség gondol.
Az RTL Klub volt vezére azt mondta, hogy a TV2-nél korábban nem volt jól felépítve a társaság kábelportfóliója, és azt a kevés csatornát sem pozicionálták megfelelően, amijük volt, ezért sem volt jó a nézettségük. Most viszont a meglévő csatornák újrapozicionálásával nagy sikert értek el: a korábbi FEM3-hoz képest az új Prime megduplázta átlagos közönségarányát, a PRO4 helyébe lépett Mozi+ pedig megnégyszerezte nézettségét - dicsekedett a TV2 vezére.
A teljes interjút ide kattintva olvashatja!