A lap felidézi, hogy a Mediaworks tulajdonosa két hete vette meg a Pannon Lapok Társaságát, ami az ügylet bírálói szerint furcsa, korábban ugyanis ez versenyjogba ütközött volna. A kritikusok feltételezik, a kormány azzal a feltétellel adott hirtelen zöld jelzést, hogy cserébe elnémul a Népszabadság, amelyet előzőleg a hatalom kivéreztetett.
A Der Standard úgy mutatja be a Mediaworks 66 éves tulajdonosát, mint aki egy magyar földesúr, illetve egy Wall Street-i cápa keveréke és igen nagy üzleket csinál. 25 éve kulcsszerepet tölt be az osztrák pénzügyi életben. Nemrégiben bűnösnek vallotta magát a csődbe jutott Hypo Alpe Adria Bank kapcsán, egy vitatott, 4,3 millió eurós tanácsadói honorárium ügyében. 2012-ben tönkre ment a gázcége, ami mínusz 160 millió eurót jelentett. Viszont a legtöbb vállalkozása virágzik Kelet-Európában, a Balkánon és Oroszországban. Nagyon jól jövedelmezett például, amikor 10 éve eladta a BorsodChemet (a kínai stratégiai befektető Wanhua Industrial Groupnak.)
Pecina szinte hercegi életet él, kastélya van Alsó-Ausztriában, több százezer földbirtok és saját istállók tartoznak hozzá. Szereti a vadászatot, az operát és a gyors autókat. A legfinomabb ruhákat viseli. Extravagáns fellépése jól érvényesül a Monarchia egykori országaiban. A közgazdász a Girozentralénál kezdte pályafutását, majd ő építette ki a Creditanstalt befektetési bankjának kelet-európai érdekeltségét. 1997-ben önállósította magát, miután a Bank Austria és a CA egyesülése után megváltak tőle. Azóta egyik nagy boltot bonyolítja le a másik után a Vienna Capital Partners-szel. De nem lehet tudni, hogy a saját pénzét fekteti be, vagy külföldi megbízók strómanja.