Az NBC News/Wall Street Journal friss felmérése szerint Clinton 46 százalékon áll, Trump támogatottsága 35 százalékra zsugorodott, Gary Johnson libertariánus jelölt 9, Jill Stein zöldpárti induló alig 2 százalékos támogatottságot élvez. Kétpárti versenyben még nagyobb a volt First Lady fölénye, a friss adatok alapján 14 százalékkal előzi meg az ingatlanmilliárdost. Ha csak két elnökjelölt közül kell választani, Clintonra 52 voksolna, Trumpra pedig 38 százalék. A bejegyzett választók körében 13 százalékkal vezet Hillary.
Komoly aggodalmat kelt a republikánus táborban, hogy a megkérdezettek 49 százaléka azt szeretné, ha a demokraták kerülnének többségbe a kongresszusban, s csak 42 százalék látná szívesen, ha maradna a republikánus többség. A válaszadók 52 százaléka szerint a vulgáris nyelvezetű, nőket becsmérlő, leleplező felvételt nem lehet figyelmen kívül hagyni, 42 százalék szerint ugyanakkor nem kellene, hogy téma legyen a választáson.
Már a republikánus házelnök, Paul Ryan is elhatárolódott a milliárdostól. Ryan, a legmagasabb rangú republikánus politikus nem vonta ugyan meg támogatását Trumptól, de közölte, nem hajlandó a védelmére az elnökválasztás napjáig hátralévő négy hétben már nem kampányol a milliárdossal együtt, minden erejét arra fordítja, hogy a kongresszusi republikánus többséget sikerüljön megőrizni. Ryan azt tanácsolta a republikánus képviselőjelölteknek, hogy saját választókerületükben cselekedjenek belátásuk szerint.
A milliárdos azonnal ellentámadásba ment át, gyenge és kevéssé hatékony vezetőnek nevezte Ryant, aki maga is jó eséllyel indulhatott volna az elnökválasztáson. A 2012-es elnökjelölt, Mitt Romney alelnökjelöltje azonban úgy döntött, hogy kivár, de 2020-ban várhatóan csatasorba áll. Newt Gingrich volt házelnök is figyelmeztette a republikánusokat, ha hátat fordítanak Trumpnak, annak az lesz az eredménye, hogy biztosan a Fehér Házba segítik Hillary Clintont. „Jelenleg nincs mit tenni, Trump a republikánus elnökjelölt” – nyilatkozta Gingrich. Az NBC elemzése „zombi jelöltként” jellemzi Trumpot: „Képtelen nyerni, de túl erős ahhoz, hogy megszabaduljanak tőle”
Demokrata oldalon ismét amiatt aggódnak, hogy Clinton túl nagy fölénye elkényelmesítheti a párt szavazóbázisát, s sokan úgy vélik, a volt First Lady már nyeregben van, akár otthon is maradhatnak. Clinton győzelméhez azonban elengedhetetlen, hogy mozgósítani tudja azokat a rétegeket, amelyek egykor Obamát támogatták, a feketéket, a spanyol ajkú amerikaiakat, s a fiatalokat is rávegyék, hogy menjenek el és szavazzanak.