Corbyn a várakozásokkal ellentétben növelni is tudta támogatottságát. Alig egy éve áll a Munkáspárt élén, tavaly szeptember 12-én a voksok 59,5 százalékával választották meg, akkor négyes versenyben nyert. Akkori győzelmét nem utolsósorban annak köszönhette, hogy radikális baloldali hívei nagy számban iratkoztak fel, 3 font ellenében, regisztrált párttámogatóként. A teljes jogú párttagok körében 49 százalékot ért el.
A Munkáspárt az elmúlt egy évben jelentősen átalakult, Corbyn büszke arra, hogy Nyugat-Európa legnagyobb pártjává vált. Ez azonban nem jelenti azt, hogy országosan növelni tudta volna támogatottságát, noha több időközi választáson is sikerült nyernie a Labour jelöltjeinek. Corbyn ellen a Brexit népszavazás után bizalmi szavazást kértek, a 230 munkáspárti képviselő közül 171-en ellene voksoltak, s csak 40-en támogatták. Ezt követően rendezték meg az újabb vezetőválasztást.
A posztján megerősített pártvezér azt javasolta, nyissanak új lapot, tegyék félre az ellentétet a régi és az új Munkáspárt között. „Sokkal több köt össze bennünket, mint amennyi elválaszt” – mondta az eredményhirdetés után Corbyn. A párton belüli ellentétek azonban aligha tűnnek el egyik pillanatról a másikra. Egyelőre még nem tudni, milyen összetételű lesz az új árnyékkormány.
A három választáson győzedelmeskedett New Labour tagjai azt sürgetik, hogy Corbyn biztosítsa a parlamenti képviselőket, nem lesz tisztogatás. Attól tartanak ugyanis, hogy a következő választáson Corbyn csak saját hívei köréből állít majd képviselőjelölteket, sőt, a pártapparátust is lecseréli. A pártvezér szerint a frakció tagjai és az apparátus emberei az elmúlt hónapokban leginkább azzal foglalkoztak, hogy a balos vezetést megbuktassák. Owen Smith, aki alulmaradt a versenyben, nem zárta ki, hogy mégis visszatér az árnyékkormányba. Hamarosan távozik viszont Corbyn egyik korábbi vetélytársa, Andy Burnham, aki Manchester város polgármesteri posztjára pályázik.