Az interjúban Balog miniszter is felületet talált, hogy nekimenjen a luxemburgi külügyminiszternek - nem a szavainak hanem - akárcsak Szijjártó Péter - a személyének, mondván: Jean Asselbornnak önmagában nem lenne jelentősége, ha nem testesítené meg az Európa-politikusok egy veszélyes típusát. Ezek az emberek nem ismerik a valóságot, nincs működő receptjük a gondok megoldására, fogalmuk sincs és tanácstalanok, viszont erőszakosan bűnbakokat keresnek.
De kapott Martin Schulz is, akinek már főnöke, Orbán Viktor is megmosta a fejét a pozsonyi csúcs előtt.
Balog Zoltán szerint ugyanis Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke is ilyen hangon beszél. Mindebben pedig szerinte az a nevetséges, és egyben tragikus, hogy ezek az emberek azt gondolják, Magyarországban megtaláltak egy bűnbakot, és úgy tesznek, mintha az EU mennyország lenne, ha Magyarország már nem tartozna hozzá.
Pedig hajjaj: elveszthetnék Orbán Viktort
Holott ha Magyarország távozna - folytatta a gondolatsort a Fidesz-kormány hű minisztere - az EU nemcsak Orbán Viktort veszítené el, hanem a magyar népet is, olyan embereket, akik szinte mindenki másnál határozottabban kiállnak az EU mellett.
Az interjúban egyebek mellett szó esett a keresztény tudat és a politika összefüggésére, ennek kapcsán az Emmi vezetője örömmel elújságolta, hogy Magyarország elsőként hozott létre államtitkárságot az üldözött keresztények megsegítésére. Jó keresztény módjára Balog Zoltán hozzátette: természetesen a muzulmánoknak is segíteni kell, de a keresztények megérdemlik a különleges gondoskodást.
Menekültek, kvóta
Arra a beugrató kérdésre, hogy mennyire keresztény Magyarország menekültpolitikája, leszögezte: ez a politika mindenekelőtt helyes. Szerinte ugyanis - és most jól figyeljenek, mert szerintem legalábbis nem könnyű értelmezni - különbséget kell tenni a felebaráti szeretet és a rászorulók segítésének individuális értéke között. Ahogy az ország és a lakosság megvédésének állami feladata között. A "migránsokat" helyben, származási országukban kell segíteni, nem pedig idehozni a problémát. ( vagyis őket, vagyis embereket ugyebár.)
A kampányt ízléstelennek nevező kérdésre, amelyben a kérdezők azt is firtatták, hogy vajon az nem teljesen felesleges-e, tekintettel arra, hogy a magyarok 80 százaléka eleve elutasítja az uniós menekültkvótát, Balog Zoltán elismerte, hogy "ez egy jó kérdés", majd kivágta magát, mondván: két különböző dolog valamit helyesnek tartani, illetve képviselni is egy döntést egy népszavazáson.
És hát a főnök
Orbán Viktorról szólva Balog Zoltán hangsúlyozta, hogy messze a kormányfő járul hozzá a legnagyobb energiával és munkával az ország ügyeinek intézéséhez, a konfliktusok feloldásához, érdekellentétek kiegyenlítéséhez, és nem is tudna kormányozni egy olyan országot, mint Magyarország, ha diktatórikusan viselkedne.
Ugye.