A projekt ötletgazdái nagyon elégedettek a Magyar Házzal és saját munkájukkal, óriási külföldi és hazai érdeklődésről beszélnek. Tény, amikor Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke és Orbán Viktor miniszterelnök járt a házban – kiegészülve természetesen további prominens személyiségekkel -, akkor megtelt az épület.
A többi időszakról ellentétes információk jelentek meg különböző médiumokban, lehetett olvasni szünet nélkül kígyózó sorokról és teljes érdektelenségről. Az sem tisztázott, hogy meddig volt nyitva a ház napközben: az RTL Klub híradója szerint naponta két órát, 15-től 17 óráig, az Origo úgy tudja, napi tizenkét órát. A különbség a két értesülés között nem kicsi…
A költségeket illetően 210 millió forint és másfél milliárd forint közötti összegek jelentek meg.
Szerettük volna tisztázni ezeket a kérdéseket, ezért múlt szerdán e-mailen kértünk segítséget a pályázatot előkészítő Budapest 2024 ZRt-től. A cég sajtóosztályának elküldött levelünket – mint később kiderült – senki sem látta, csak akkor találták meg, amikor pénteken megjelent lapunkban, hogy várjuk a választ. Ezen a napon telefonon azt a tájékoztatást kaptuk, hogy kérdéseinkre a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) marketing- és kommunikációs igazgatója, Siklós Erik válaszol majd hétfőn.
A marketing- és kommunikációs igazgató pénteken Facebook-üzenetben megerősítette, hogy megkapta a kérdéseinket. Azt nem írta, hogy válaszolni is fog rájuk, ezért nem is csodálkozunk azon, hogy továbbra sincs válasz.
Emlékeztetőül a kérdések: Mennyibe került minden költség beszámításával a Magyar Ház az államnak? Miért csak napi két órát volt nyitva az épület? Ha a budapesti olimpiai és paralimpiai pályázatot akarták népszerűsíteni vele, akkor miért nem maradt Rióban a paralimpia idejére is? Pontosan hány látogatója volt a Magyar Háznak a nyári játékok alatt?
Egyszer biztos lesznek válaszok ezekre a kérdésekre, de egyelőre nem érkeztek meg. Sem, az év eleje óta hatmilliárd állami forintot felemésztő Budapest 2024 ZRt., sem a MOB nem tudott sem közösen, sem önállóan hat nap alatt válaszolni négy – egyébként nem túl bonyolult – kérdésre.