Kerék-Bárczy Szabolcs;DK;

- Kerék-Bárczy otthagyja a DK-t

A Demokratikus Koalíció (DK) tegnapi elnökségi ülésén Kerék-Bárczy Szabolcs bejelentette, hogy lemond pártelnökségi tagságáról és kilép a pártból - közölte a DK.

Kerék-Bárczy a kilencvenes években az MDF-ben kezdett politizálni, 2008-2010 között elnökségi tag volt. A DK-ba 2013-ban lépett be. A politikus helyzete azután lehetetlenült el, hogy a 168 Órában megjelentett írásában rendkívül élesen támadta a demokratikus ellenzéki pártok, köztük a DK politikáját, amit kudarccal telinek nevezett. A lap úgy tudja, az elnökségben keményen bírálták a politikust, akit többen is árulónak minősítettek, illetve a cikkben megfogalmazott politikai stratégiáját, amely alapvető paradigmaváltást hirdetett, továbbá azt, hogy a baloldalnak a mérsékelt közép felé kell hidat teremtenie. Kerék-Bárczy kifejtette, "egyre több tagunkban merül föl, hogy egy sor kérdés, amellyel stratégiai és szervezeti szinten foglalkozunk, korántsem a 2018-as győzelmet szolgálja, hanem azt, hogy egy-két tucatnyi vezetőnk képviselői helyhez jusson". Ám szerinte a mai helyzetben ez "pénzpocsékolás, sőt erkölcsi visszaélés a közjavakkal". Kijelentette, megbukott a DK stratégiája, hogy úgy váljon vezető kormányváltó erővé, hogy először a baloldalon veszi át az elsőséget, majd ezt követően nyit középre a majdani választási győzelem reményében és érdekében. "Ma nem lehet egyetlen olyan demokratikus elkötelezettségű politikussal és értelmiségivel sem találkozni, aki őszinte vélemény kifejtésére alkalmas közegben reálisnak tartaná a 2018-as győzelmet" - írta a DK korábbi elnökségi tagja.

Szanyi Tibor kommentál
"Ha én lettem volna az MSZP elnöke, ilyen mondatok nem hangozhatnának el" - kommentálta Molnár kijelentéseit Szanyi Tibor a Tumblr-oldalán. Ismert, az MSZP-s EP-képviselő is indult a pártelnöki székért a nyár eleji tisztújítón.

A Népszava úgy értesült, hogy a 168 Órában Kerék-Bárczy saját, belső vitára készült dolgozatát adta közre, amelyet - több más tanulmánnyal együtt - a DK elnökségének tegnapi ülésén tárgyaltak volna  meg, de amelynek nyilvánosságra hozásával döbbenten szembesültek. és amelynek főbb megállapításaival nem értettek egyet, mint ahogyan azzal sem, hogy az a vita előtt megjelent. Ezek után merült fel a kérdés, nem akar-e távozni a pártból Kerék-Bárczy, akit kerestünk, de nem értünk el.

 Az emberi erőforrások minisztere szerint a Fokozatváltás a felsőoktatásban elnevezésű, másfél éve indult stratégia nyomán a korábbiakhoz képest hatékonyabban működő, strukturáltabb felsőoktatási rendszer jött létre Magyarországon.