A munkanélküliek száma 78 ezerrel csökkent a megelőző esztendő azonos időszakához képest, és most 5 százalékos. (Ha a közfoglalkoztatottakat és a legfeljebb egy évet külföldön dolgozókat is figyelembe vennénk, akkor a munkanélküliség ráta 10-15 százalékos lenne.) A foglalkoztatottak száma ugyan ebben az időszakban 148 ezerrel, 3,5 százalékkal nőtt, és elérte a 4 millió 372 ezret. Aggasztó viszont, hogy a fiatalok munkanélküliségi rátája még mindig csaknem 13 százalékos. Az az érdekes helyzet állt most elő, hogy a közfoglalkoztatottak száma meghaladta a munkanélküliekét.
Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője felhívta a figyelmet arra, hogy a gazdaságban a folyamatos munkaerőhiány miatt a munkaerő kereslet-kínálat alakulását már a kormánynak kell majd valamilyen eszközzel befolyásolnia, ezért érdemes lenne a közfoglalkoztatást is újragondolni, esetleg átalakítani.
Ugyanakkor azok a tartósan munkanélküliek, akik több mint egy éve álláskeresők nem azért nem tudtak elhelyezkedni, mert a cégek és a vállalakozások nem kínáltak munkát, hanem azért, mert a munkakeresők képzettségét és földrajzi elhelyezkedését tekintve eltérés van a munkaerő kereslet és kínálat között - vélekedett Jobbágy Sándor, a CIB Bank elemzője.