A volt First Lady már elismerte, hibát követett el azzal, hogy nem a külügyminisztérium szigorúan védett e-mail rendszerét használta, amíg a State Department élén állt. Leköszönése után – dokumentációs célokra – átadta a volt elnök férjével közösen használt szerveren megőrzött e-mail üzenetek közül azt a mintegy 55 ezer levelet, amelyet közérdekűnek ítélt, magán email-üzeneteit azonban letörölte. Az ügyben már számos vizsgálat folyt, annak megállapítására, nem kerültek-e szigorúan titkos anyagok Clinton otthoni szerverére. A State Department jogászai az átadott leveleket átnézték, s amit lehetett, nyilvánosságra hoztak.
Az FBI-vizsgálat során további 15 ezer levelet találtak, amelyeket még nyáron megkapott a külügyminisztérium. A State Department ezeket az üzeneteket is kénytelen átvizsgálni, mielőtt közzétennék. James Boasberg bíró már többször is sürgette ezt, de a washingtoni külügyminisztérium nem reagált, s mint tegnap közölték, legkorábban október elején, tehát alig néhány héttel az elnökválasztás előtt tudják megkezdeni az újabb e-mailek nyilvánosságra hozását.
James Comey, az FBI igazgatója idén nyáron tette közzé az FBI-vizsgálat megállapításait, s mint közölte, Clinton rendkívül hanyagul kezelte a levelezését. Nem találtak azonban bizonyítékot arra, hogy szándékosan semmisített volna meg bizonyítékokat, Hillary időnként kiürítette a postaládáját, s egy szervercsere miatt is kimaradtak levelek a külügyminisztériumnak átadott anyagból.
Clintont Colin Powell volt külügyminiszter is kínos helyzetbe hozta, mivel cáfolta, hogy ő bátorította volna Hillaryt, hogy nyugodtan használja a saját szerverét. Powellnek is volt magán e-mail címe, de az ő idejében az e-maileknek még nem volt akkora jelentősége. Bush elnök első külügyminisztere közölte, Hillary Clinton már egy éve volt a State Department élén, amikor az e-mail szerver ügyéről beszéltek egymással, azaz a hajdani szenátor asszony nem Powell példáját követve szervezte meg a levelezését.