A szétbombázott Budai Vár 1945 utáni foghíjbeépítésének egyik megosztó épületéről, Virág Csaba Országos Villamos Teherelosztójáról a már eddig is sokat vitatott Hauszmann-terv keretében döntöttek. A kabinet legújabb bontási tervei ellen mind a MÉSZ (Magyar Építőművészek Szövetsége), mind az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottsága felemelte a hangját, ám a hatalom még csak válaszra sem méltatta a kifogásokat.
A tervek szerint a kiemelt, állami tulajdonban lévő vári épületeket felújítják - a Nándor utcai ház esetében lebontják -, hogy tökéletesen illeszkedjenek a Várnegyed utcaképéhez, s új funkciót is kapnak. Az ICOMOS a párizsi Pompidou-központ példáját hozta fel, ami szintén a történelmi Beaubourg negyedben épült, de senkinek eszébe se jut Renzo Piano és Richard Rogers 1977-es épületét lebontani. Egyszerűen azért, mert kordokumentum. Ráadásul a budapesti háznál több kapcsolat van a történeti környezettel, mint elsőre feltűnik: elég megnézni a Nándor utca felől a magas-tetős megoldást, ami abszolút elüt a funkcionalista stílustól, belesimul az utcaképbe. A vári egyedi foghíjbeépítések között ebből a korszakból ez az egyetlen megvalósult épületünk, elbontásával pótolhatatlan veszteség érné építészetünket és történetét - fogalmazott a szakmai szervezet.
A 2015-ben elhunyt Virág Csaba itthon újszerű hozzáállását rengetegen támadták, egyike volt ugyanis azoknak az építészeknek, akik egészen modern szemlélettel, néha sokkolóan nyersen nyúltak a második világháború utáni foghíjak beépítéséhez a Várban. Az 1979-ben elkészült Országos Teherelosztó mellett Virág tervezte a Szentháromság utca és Úri utca sarkán a Fehér Galamb-házat, aminek a földszintjén nemrég nyitott Jamie Oliver olasz étterme. Virágnak köszönhetjük egyébként az MTI futurisztikus tornyát, vagy a Kálvin téri üvegpalotát is.