sztrájk;önkormányzat;önkormányzati dolgozó;

- Megint sztrájk lesz az önkormányzatoknál

Szeptember 14-én nem nyit ki a polgármesteri hivatalok nagy része, ha addig nem változtat álláspontján a kormány és továbbra is elutasítja a segítséget a 35 ezer önkormányzati alkalmazott béremeléséhez.

A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) júniusban azért szervezett figyelmeztető munkabeszüntetést, mert a járási hivatalok köztisztviselői júliustól bruttó 30 százalékos béremelésben részesültek, de a korábbi ígéretek ellenére ezt nem terjesztették ki a települési hivatalok dolgozóira, mindössze azt az üzenetet kapták a kormánytól, hogy róluk gondoskodjon saját önkormányzatuk.

A szakszervezet tiltakozásához csatlakoztak az országos önkormányzati szövetségek is, hiszen az egyébként is kivéreztetett rendszerben nincs tartalék a fizetések rendezésére, nem véletlenül nem voltak képesek egyetlen fillérrel sem többet adni már 8 éve 24 ezer alkalmazottjuknak. Az MKKSZ bértárgyalást kezdeményezett a kormánnyal, de a Belügyminisztérium a kancelláriához küldte őket, onnan meg a Miniszterelnöki Kabinetirodához, végül Rogán Antal azt a megoldást találta ki, hogy semmit nem válaszol a megkereséseikre.

Elfogyott az önkormányzati dolgozók türelme, az érdekvédő szervezet elnöke, Boros Péterné tegnap a budapesti Főpolgármesteri Hivatal folyosóján tartott tájékoztatóján kiemelte, hogy október 1-től ebben a körben is 30 százalékos béremelésért harcolnak, az illetményalap 50 ezer forintra emelését és az ehhez szükséges 22 milliárd forintos forrás állami biztosítását követelik.

Az eredetileg nem egészségügyi diplomával rendelkező, de magasan képzett szakemberek, például klinikai szakpszichológusok járnak a legjobban az egészségügyi ágazat alapbéremeléséről szóló kedden megjelent kormányrendelet értelmében, de a szakgyógyszerészek is több pénzhez jutnak szeptembertől, mint a szakorvosok.