RIO 2016;Hosszú Katinka;Kapás Boglárka;negyedik hely;400 méter gyors;100 méter hát;

Az egyéni csúcs kevés volt az éremhez Kapás Boglárkának FOTÓ: SZALMÁS PÉTER (RIO)

- Kapás lecsúszott a bronzról

A női 400 méteres gyorsúszás döntőjében negyedik helyen zárt Kapás Boglárka. Hosszú Katinka a második legjobb idővel jutott be a 100 méteres hát fináléjába.

Hétfő hajnalban egyetlen magyar döntősnek szoríthattunk. Kapás Boglárka a hetedik idővel jutott a fináléba, ahol fokozatosan jött fel riválisaira. Végül egyéni csúccsal, negyedikként csapott a célba.

„Nem fogom én ezt az eredményt semmire. Elégedett vagyok az úszásommal, több mint egy másodpercet javítottam a legjobbamon, és ez volt az elsődleges cél – ez sikerült. Amikor felnéztem a rajtkövemre és láttam, hogy nem világít, akkor már tudtam, hogy nem vagyok dobogós, és egy picit csalódott voltam. Azt hittem, ez az időeredmény elég lesz egy bronzéremre, de nem így lett, nagyon erős mezőny jött össze – úgy gondolom, ez a negyedik hely is szép” – nyilatkozta Kapás az úszását követően.

A fináléban az amerikai Kathleen Ledecky sikeréhez kétség sem férhetett, világcsúccsal győzött.

A női 100 méteres hátúszás elődöntőjében Hosszú Katinka volt érdekelt. Az újdonsült olimpiai bajnok a második futamban, a hármas pályáról startolt, s 50 méternél másodikként fordult. A második hosszon megtartotta pozícióját, Kathleen Baker mögött ért célba, s 58.94-es idővel, a második legjobb eredménnyel jutott a keddi fináléba.

„Szerettem volna jobban úszni, de szerintem most az egész mezőny lassabban úszott, főleg ahhoz képest, amit Londonban mentek a középdöntőben. Sok mindent elrontottam, remélem, rendesen össze tudom rakni az úszást holnapra. Reggel teljesen szétszórtan úsztam, ma délután sikerült már teljesen odakoncentrálnom, de van mit javítani – forduló, kidelfinezés, rajt, ilyesmi. Remélem, hogy még van benne! Ez már lutri, az első és a nyolcadik hely között bármi lehet" – kezdte az értékelést Hosszú Katinka. - Nem vagyok nagy sprinter, annak már nagyon örülök, hogy bent vagyok egy százas döntőben. Ez azért egy teljesen más szakma, mint a négyszáz vegyes, és mi arra készültünk. Az már nagyon jó, hogy döntőt úszok, a száz lutri, most is lehetett látni, hogy a benyúláson, századokon múlt az egész – ezért is mondom, hogy tényleg, első és nyolcadik hely között bármi lehet" – folytatta.

A férfi 200 méteres gyors elődöntőjében Kozma Dominikért szoríthattunk. A magyar úszó a második futamban, a hetes pályán indult. Erősen kezdett, azonban később visszaesett, így hetedikként ért célba. Mindez összesítésben a tizenötödik helyre volt elég. „Nem volt jó úszás, de két hete volt egy húzódásom, ami miatt nem dolgoztam lábra, hátha kipihenem. Mostanáig azt hittem, sikerült. A két mai úszás után éreztem, hogy fáj. Amikor beugrottam, az egyenes lábtempónál tudtam, hogy nem jó” – értékelt Kozma.

A további programban már nem volt magyar érdekelt, azonban a világcsúcsok szép számmal megdőltek. A női 100 méteres pillangóúszásban a svéd, Sarah Sjöström döntött rekordot, míg a férfi 100 mell fináléjában Adam Peaty. A brit versenyző már az előfutamok során világcsúcsot úszott, a döntőben már saját rekordját múlta felül. A férfi 4x100 méteres gyorsváltó fináléjában sem volt magyar érdekelt, az Egyesült Államok négyese könnyedén győzött. Michael Phelps ezáltal 19. olimpiai aranyérmét szerezte meg.

"Szeretném, ha a rendőrség minden rám vonatkozó adatot, vizsgálati eredményt nyilvánosságra hozna, ha ehhez a hozzájárulásom kell, akkor azt ezúton most megadom" - jelentette ki lapunknak Csepreghy Nándor a fideszes érintettségű, úgynevezett Voldemort-ügyben. A Miniszterelnökség miniszterhelyettese állítja: a tisztességét nem érheti kritika, nem ajánlott semmiféle előnyt soha, senkinek. "Ha valaki rám hivatkozik, azt senki ne rajtam kérje számon" - mondta a 168 Óra uniós pályázati korrupcióról szóló cikkére reagálva, ugyanakkor azt elismerte, ismeri az ügyben érintett pályázatírót.