Egyelőre azonban nem sok az esély arra, hogy magára találjon a turizmus a múlt hónapban elkövetett nizzai merénylet után, amikor 85 személy vesztette életét egy kamionnal elkövetett terrorakcióban.
A kormányzat reklámokkal azt próbálja sulykolni a külföldiekbe, hogy Franciaország biztonságos hely, ahová félelem nélkül érkezhetnek a külföldiek. A kampányra több millió eurót költenek. Az sem lehet túl felemelő azonban a külföldiek számára, hogy a népszerű turisztikai objektumoknál, például a párizsi Disnelylandnél sok rendőrt láthatnak. A francia fővárost érinti legérzékenyebben a turisták elmaradása. Júliusban például mindössze 32 százalékos volt a szállodák kihasználtsága, ami az előző év azonos időszakában még 77 százalék volt. Nizza 45 százalékos visszaesést könyvelhetett el a július 14-én elkövetett merényletet követően.
Jean-Pierre Nadir, az Easyvoyage honlapjának szakírója szerint azonban nemcsak a terror miatt maradnak távol az országtól a külföldiek. Az okok között keresendő az is, hogy gyakoriak a munkabeszüntetések, s munkaügyi törvény elleni tüntetések. Belgiumban sem sokkal jobb a helyzet. A szomszédos ország szintén jóval kevesebb turistát fogad.