A vezetési válság a brit EU-tagságról rendezett népszavazás után robbant ki, miután a munkáspárti frakció számos tagja felvetette, Corbyn nem állt ki teljes mellszélességgel a bennmaradás mellett, s ez elbizonytalanította a munkáspárti szavazókat. Az árnyékkormány számos tagja lemondott, közük Owen Smith is. A frakcióban rendezett bizalmi szavazáson 172 munkáspárti honatya voksolt Corbyn visszahívására. A walesi fővárosban tartott tanácskozáson Corbyn kihívóját többször is kifütyülték. Miközben a kevesebb mint egy éve megválasztott pártvezér szembekerült a frakcióval, a tagság körében továbbra is népszerű.
Owen Smith a vitában akkor aratott tapsot, amikor azt mondta: támogatná egy második népszavazás kiírását, ha befejeződnek az EU-kilépés feltételeiről a tárgyalások Brüsszellel. Kétségbe vonta, hogy az euroszkeptikus nézeteiről ismert Corbyn alkalmas lenne arra, hogy szembeszálljon a torykkal. Jeremy Corbyn nem értett egyet azzal a felvetéssel, hogy a Munkáspárt kettészakadhat, ha a megismételt szavazás után is ő marad a pártvezér.
Corbyn előzőleg tízpontos csomagtervet ismertetett, egy kelet-londoni gyűlésen. Az újraválasztásáért küzdő pártvezér ígéretlistájának legfontosabb elemei: egymillió új otthon felépítése, az ingyenes, általános gyermek-egészségügyi ellátás megvalósítása, illetve a toryk által jócskán megkurtított szakszervezeti jogosítványok visszaállítása. Corbyn visszautasította azt az állítást, hogy irányításával a Munkáspárt képtelen lenne egy parlamenti választás megnyerésére.
Pedig a Labour a június végi népszavazás óta szinte mélyrepülésbe ment át, s a felmérések alapján jelenleg mintegy 10 százalékkal marad el népszerűsége a kormányzó konzervatívokhoz képest. Jelenleg 42 százalékon áll a toryk népszerűsége, a Labour 28 százalékkal követi, az EU-ellenes UKIP 12 százalékot érne el, míg a liberális demokraták 8 százalékukkal eléggé lemaradtak.