Nehéz dolga volt Hillary Clintonnak, aki az amerikai politika legjobb szónokai, Bill Clinton és Barack Obama után egy nappal lépett a pódiumra. „Alázattal, eltökéltséggel és Amerika jövőjébe vetett határtalan bizalommal elfogadom a jelölést az Egyesült Államok elnöki posztjára” – mondta beszédében a 69 éves politikus. Hillary nyolc éve már megpróbálkozott az elnökjelöltség megszerzésével, akkor nem ért célba, most viszont ott áll előtte a lehetőség, hogy az Egyesült Államok 45. elnökévé válasszák. Hillaryt a lánya, a már kétgyermekes Chelsea Clinton mutatta be, s a karzaton ott drukkolt férje, a volt elnök. A Demokrata Párt a zárónapra nagyjából helyreállította az egységet, a 69 éves Clinton útja azonban messze nem lesz akadálymentes a november 8-i elnökválasztásig.
Az Egyesült Államok első női elnökjelöltje rámutatott, az, hogy jelölésével „áttörte az üvegplafont”, azt is jelenti, hogy „a határ a csillagos ég”. A volt külügyminiszter ugyanakkor jóval pragmatikusabb politikus annál, hogy teljesíthetetlen célokat vázolna fel. Clinton a beszédében jórészt Donald Trumppal szemben határozta meg, hogy mit is szeretne elérni. Utalt rá, hogy az amerikai elnök nem mindenható, hiába ígéri Trump, hogy majd ő egyedül – és persze egycsapásra – mindent megold és elintéz, az egykori First Ladynél talán senki nem tudja jobban, hogy ez mennyire megalapozatlan kijelentés. A milliárdos, mint rámutatott, csak szlogeneket hajtogat, megoldásokat nem kínál. Clinton köszönetet mondott demokrata vetélytársának, Bernie Sandersnek, s azt ígérte, azoknak az érdekeit is képviselni fogja, akik a vermonti szenátorra szavaztak az előválasztásokon. „Együtt erősebbek vagyunk” – ez a Clinton-kampány jelszava.
Hillary hangsúlyozta, elődje és Biden alelnök nem kap kellő elismerést azért, hogy az országot átvezették az utóbbi évtizedek legnagyobb gazdasági válságán. 15 millió új állás keletkezett a magánszektorban, húsz millióval nőtt az egészségbiztosítással rendelkező amerikaiak száma, az autóipar eddigi legjobb évét zárta. Clinton egyszerre ígér folytonosságot és változást, támaszkodhat Obama eredményeire, de a „status quo”-val elégedetlen választókat is meg kell szólítania. A novemberi elnökválasztás egyik nagy tétje: a demokraták vagy a republikánusok jelölhetnek-e majd új bírákat a jelenleg csak 8 taggal üzemelő alkotmánybíróságba. Ez számos vitatott társadalmi kérdésre hatással lehet, az abortusztól a melegek házasodásáig.
Clinton nagyobb szociális érzékenységet, a 99 százalék érdekeinek képviseletét ígéri, Sanders-szel együtt dolgozna a tandíj eltörléséért, a diákhitel-csapdába ragadt fiatalok helyzetének rendezéséért. Átfogó bevándorlási reformot is tervez. Hivatali ideje első száz napjában új infrastrukturális, környezetvédelmi beruházásokat indítana be, támogatná a kisvállalkozásokat. A republikánus színekben induló Trumppal ellentétben Clinton leszögezte, az Egyesült Államok kiáll a NATO és a szövetséges államok mellett.
A milliárdos Twitteren tudatta, hogy megszámolta: Hillary 22 alkalommal említette a nevét beszédében.