A kormánypártok támogatottsága júniusban 44,8 százalék volt. Második helyen a Jobbik állt 20, majd a harmadik helyen az MSZP végzett 16 százalékkal. A Demokratikus Koalíció (DK) 8,2, az LMP 5, az Együtt 1,6, míg a Párbeszéd Magyarországért 0,2 százalékot ért volna el. A portál szerint nem valószínű, hogy a baloldali pártok (MSZP, DK, Együtt, PM) a 2018-as választásnak külön-külön futnának neki, hisz támogatottságuk összesen 26 százalékos. Ha most voksolnánk, a Fidesz-KDNP 126, a közös baloldal 39, a Jobbik 28, míg az LMP hat mandátumot szerezne az új parlamentben.
A baloldal összesen hat egyéni körzetet nyerne meg: egy szegedi választókerületet, a III., a IV., a X., a XIII. és egy XIV. kerületi választókerületet, míg a Jobbik nem nyerne egyet sem. Nagyon szoros verseny lenne például a pesterzsébeti, a csepeli-soroksári és a XVIII. kerületi választókerületben, de Pécsen is csak pár százalékpont a Fidesz előnye a becslés szerint. A kormánypártok a csornai választókörzetben érnék el a legnagyobb sikert, több mint 60 százalékos támogatottsággal. A baloldal a XIII. kerületben több mint 45 százalékkal érné el országosan a legjobb eredményét, de a III., IV. és X. kerületben is 37 százalék fölött szerepelne. A Jobbik a gyöngyösi és a hatvani választókerületben szerepelne a legjobban, több mint 31 százalékkal, de ez is kevés lenne a körzet megnyeréséhez.
Összehasonlítva a 2012-es adatokat a mostanival kiderült, hogy az Ipsos, a Tárki, a Századvég és a Nézőpont Intézet átlaga alapján a Fidesz–KDNP a biztos szavazók körében 39,5, az MSZP 28,5, a Jobbik 18, az LMP 8,5, a DK pedig 3 százalékon állt akkor. Tehát az MSZP-nek és a DK-nak együttesen 31,5 százalékos támogatottsága volt, ami 5,5 százalékponttal több, mint a teljes baloldal jelenlegi népszerűsége.