Hogy pontosan mi lesz a feladata a 8-10 intézményenként állítólag pályázati úton kiválasztandó, egészségügyhöz és pénzhez is értő vezetőknek, még mindig nem tudni pontosan, mert az egészségügyi államtitkárság az utolsó percig őrzi a titkokat. A fővárosi ellátás átszervezésének ismertetésekor el is árulták ennek okát: nem szeretnék, ha a politikusok idő előtt beleszólnának a szakmai anyagok előkészítésébe.
Az államtitkár szerint egy sor döntést ki kell hozni a kórházak falai közül ahhoz, hogy a mostaninál jobb szerkezetben lehessen elkölteni a rendelkezésre álló pénzt. Ha tényleg megvan a kormányzati jóváhagyás, hamarosan kiírhatják a kancellári pályázatokat is, az előzetes tervek szerint ugyanis a kancellári hivataloknak januártól működniük kellene.
A budapesti ellátás átszervezésének részleteiről a kórházigazgatókat szerdán tájékoztatták, ekkor derült ki, hogy a korábbi hírekkel ellentétben mégis megmarad az aktív ellátás a Péterfy Sándor utcai Kórházban. Az intézmény főigazgatója a Népszavának tegnap elmondta, hogy saját, korábban kidolgozott fejlesztési elképzeléseiket valósíthatják meg, ha a baleseti intézet 2020 után átköltözik a Haller utcánál megépülő Dél-pesti sürgősségi centrumba. Sásdi Antal beszámolója szerint a Fiumei úti tömb felújítása után oda költözhet a kórház összes műtétes osztálya, a mostani központban pedig a belgyógyászat mellett a toxikológia és a pszichiátria kaphat otthont. A pesti oldal legnagyobb kórházában tehát megnyugszanak a kedélyek, a forgatókönyv szerint ugyanis még évekig nem történik velük semmi.
Nincs viszont végleges döntés a Dél-budai sürgősségi centrum új épületének helyéről, mert a korábban kijelölt helyszínen a Kelenföldi pályaudvart építik tovább. A héten a budaörsi virágpiac területe került szóba.