vadászat;Lovasberény;kormányüdülő;

FOTÓ: Népszava

- Új tulajdonosa van a lovasberényi kormányüdülőnek

A Népszava információja szerint eladták a Velencei-hegység és a Vértes között fekvő, 30 szobás, egy arborétum közepén lévő, állami tulajdonú lovasberényi kormányüdülőt, amelynek üzemeltetője eddig a KIVING Ingatlangazdálkodó és Beruházásszervező Kft. volt. 

A rendszerváltás előtt a honvédség üdülőjeként működött, a környék kedvelt vadászterület volt.  Úgy tudjuk, a további 40, a Miniszterelnökség kezelésében lévő kormányüdülőt is értékesíteni kívánják.

Olyan információk is keringtek, hogy a szállodát L. Simon László szerezte meg. Ezzel kapcsolatban megkerestük a miniszterelnökségi államtitkárt, aki cáfolta értesüléseinket, ám azt nem tagadta, hogy az állam eladta az üdülőt: "nincs közöm az említett kormányüdülőhöz, nem tettünk érte ajánlatot. Nagyon könnyen meg lehet tudni ki a vevő, nyomozzák ki!"

A kérdést feltettük Lázár Jánosnak is a Kormányinfón, aki elmondta, hogy régóta az a kabinet célja, hogy értékesítsék a kormányüdülőket, a lovasberényi eladásról későbbre ígért tájékoztatást. 

Az üdülő árverését 2015.11.21.én hirdették meg 223 520 000 forintos kikiáltási áron, a licitálási időszak kezdetét pedig 2016.01.05-ben jelölték meg. Azonban idáig el sem jutott a történet, hiszen az árverés törölve lett 2015.12.31-én árverésen kívüli értékesítés miatt.

Az indoklás szerint: "Az állami vagyonnal való gazdálkodásról szóló 254/2007 (X.4.) Korm. rendelet 34.§ (3) bekezdése szerint a kiíró jogosult a pályázati felhívást az ajánlattételi határidő letelte előtt visszavonni."

A lapunk által megkérdezett szakértő szerint a kikiáltási ár jóval alacsonyabb az ingatlan valódi értékénél. 

Néhány adat az üdülőről

Az 1969-ben hagyományos technológiával épült, alagsor + földszint + 2 emelet kialakítású hotel épület összesen 25 szobát, rendezvénytermeket, éttermet magába foglaló átlagos műszaki és esztétikai állapotú felépítmény. Néhány szoba erkéllyel is rendelkezik. A hotelépület mellett 4 szobás apartman épület, vendégház – szolgálati lakások, egykori kazánház épülete (jelenleg raktár, műhelyként hasznosított), garázsépület és szolgálati - őrség szállás található.

A hotel beltérben jakuzzi, szauna (finn és infra), fitneszterem, szolárium; a kültéren sportpályák (tenisz, kosár, futball, röplabda), játszótér, grillező – és bográcshely, fedett kerthelyiség (filagória), valamint úszómedence került kialakításra. A hotel épület és apartman ház kivételével az egyéb felépítmények gyenge műszaki állagúak, felújítást igényelnek.

Lázár bejelentette L. Simon László távozását
Távozik a Miniszterelnökség kötelékéből L. Simon László, a kulturális örökségvédelemért és kiemelt kulturális beruházásokért felelős államtitkára - jelentette be a miniszterelnökséget vezető miniszter a 56. Kormányinfón. Lázár János közölte, hogy nem volt elégedett államtitkára munkájával, hiába a baráti szál, mennie kell.
Lapunk telefonon elérte L. Simon Lászlót a kancelláriaminiszter bejelentésével. A politikus a menesztés hírére így reagált: "Én nem hallottam, viszontlátásra!"
"Nem jól állnak az államtitkárhoz tartozó területek" - árulta el az L. Simon távozását firtató újságírói kérdésre Lázár János az okokat. Példaként említette, hogy nem halad megfelelő ütemben a Vár átépítése.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta, hogy Ő döntött államtitkárának eltávolításáról, Orbán Viktornak csak jelezte elhatározását, aki tudomásul vette azt.


Brüsszel migrációs politikája a hibás a brit népszavazási eredményért - legalábbis Orbán Viktor szerint. A kormányfő szerint, ha ez a kérdés egybecsúszik az európai uniós tagsággal, akkor "könnyen belesodródhatunk a brit helyzetbe". Éppen ezért a miniszterelnök meglepőt húzott: a kvótareferendum célja szerinte éppenséggel egybevág Brüsszelével, az uniós tagságot pártolókat pedig szavazásra buzdította. "Komolyan veendő javaslatot" ugyanakkor maga Orbán nem lát arra, hogy Magyarországon is referendum döntsön e kérdésről. Harangozó Tamás szocialista képviselő szerint enyhén szólva is csúsztatás, hogy az ellenzék egyetértésére hivatkozik a miniszterelnök, aki most is taktikázik. A kormányfő a brit népszavazást követő, letargikus hangulatú és lényegében eredménytelen uniós csúcstalálkozót követően szórakoztatta az újságírókat Brüsszelben.