Mérkőzés Gólszerző (nemzetiség) Perc
Franciaország-Románia Payet (francia) 89.
Wales-Szlovákia Robson-Kanu (walesi) 81.
Anglia-Oroszország V. Berezuckij (orosz) 92.
Németország-Ukrajna Schweinsteiger (német) 92.
Spanyolország-Csehország Piqué (spanyol) 87.
Belgium-Olaszország Pellé (olasz) 93.
Ausztria-Magyarország Stieber (magyar) 87.
Oroszország-Szlovákia Glushakov (orosz) 80.
Franciaország-Albánia Griezmann (francia) 90.
Franciaország-Albánia Payet (francia) 96.
A házigazda francia válogatott az Európa-bajnokság nyitómeccsén, Románia ellen a 89. percben szerezte meg a győzelmet egy Dimitri Payet-góllal, majd a második körben Albánia ellen is az utolsó pillanatokra hagyta a döntést. A 90. minutumban a csereként beállt Antoine Griezmann döntött, majd ráadásként a hosszabbítás hatodik percében Payet duplázta meg a gallok előnyét.
De nem csak a gallok vívtak végletekig kiélezett párharcokat, elég ha az Anglia-Oroszország mérkőzésre gondolunk, ahol Vaszilij Berezuckij a 92. percben mentett pontot a szbornaja számára. Wales és Szlovákia is szoros mérkőzést vívott egymással, Hal Robson-Kanu a 81. minutumban állította be a 2-1-es végeredményt. Spanyolország egészen sokáig nem bírta feltörni a csehek védelmét, végül azonban a Barcelona védője, Gerard Piqué a 87. percben fejelt Petr Cech kapujába, így a hispánok győzni tudtak. További három olyan találat született a hajrában, amely nélkül is sikert aratott volna az adott csapat: Stieber Zoltán a spanyol hátvédhez hasonlóan a 87. percben lőtt az osztrákok kapujába, Bastian Schweinsteiger pedig a hosszabbítás perceiben duplázta meg a németek előnyét Ukrajna ellen. Graziano Pellé ugyanígy cselekedett, ezzel Olaszország 2-0-ra győzte le a torna egyik esélyesének tartott Belgiumot. Oroszország sokáig kétgólos hátrányban volt Szlovákia ellen a szerdai játéknapon, Denis Glushakov a 80. percben szépített, ám Leonyid Szluckij szövetségi kapitány tanítványai egyenlíteni már nem tudtak. Az angolok révén tegnap is esett egy gól a meccs hajrájában.
A tegnap késő este véget ért német–lengyel találkozót megelőzően 17 mérkőzést játszottak le, melyeken 34 gól született. A 75. perc után tizenkétszer zörrent a háló, amely az összes találat közel egy harmadát teszi ki. Ha félidőkre bontjuk a csapatok teljesítményét, akkor azt láthatjuk, hogy az első játékrészben tízszer, míg a másodikban huszonnégyszer voltak eredményesek a csapatok.
2000. július 2.: a francia-olasz Eb-fináléban Delvecchio ugyan az olaszokat juttatta előnyhöz, de Wiltord már a 92. percben egyenlített, végül a franciák emelhették magasba az Eb-trófeát.
2004. június 13.: a francia-angol találkozón a címvédő franciák a 91. percben Zidane szabadrúgásával egyenlítettek a szigetországiak ellen. Ezzel azonban még nem ért véget a dráma: Zidane a 93. percben büntetőből szerezte meg a győztes találatot.
2008-as Eb: Mondhatni az utolsó percekben szerzett találatok kontinenstornája volt a nyolc évvel ezelőtti, s rendre a törökök találkozóin születtek a drámai gólok. Nem is egy találatot szereztek a törökök az utolsó percben. Az A csoportban Svájc ellen a 92. percben Arda Turan révén találtak be. Aztán a csehekkel szemben Nihat Kahveci a 89. percben szerezte meg a 3-2-es diadalt jelentő találatot. A negyeddöntőben a horvátok ellen Semih Sentürk a 123. percben (!) állította be az 1-1-es végeredményt, végül a törökök büntetőkkel nyertek. A sors iróniája, hogy az elődöntőben aztán a németek egy 90. percben szerzett találattal nyertek 3-2-re a törökökkel szemben.