Étienne Schneider luxemburgi gazdasági miniszter rendületlenül hisz a fekete lyukban. Ő viszi a zászlót, de sokan vannak már, akik csatlakoztak hozzá a menetbe. Fekete lyukban gazdag az emberiség, már ha csak a kéményseprőket kérdezzük is meg, de Schneider nem az egyszerű - netán az utcán szembejövő fekete lyukakat, de nem is háztetőkön keresi, - hanem azt az egyet hajtja, amely nem adja könnyen magát, de "megdolgozás" során esetleg majd Paks 3 lehet. Mert a Paks 2 elhibázott döntés után született 60 év alatt sem térül meg a befektetett pénz, s miközben bebetonozza az állami irányítású energiatermelők elsőbbségét. A magyar állam polgárai, s az unokái meg fizetnek, majd mint a katonatiszt... Mindezt Rothschild Bankház nemzetközi tanulmánya bizonygatja, amelyet korábban a kormány felkért, hogy vizsgálódjon a Paks 2 körül. A tanulmány szerint ha az új magyar atomerőmű megépül, nem hagy teret a nukleáris energiatermelés alternatíváinak, még ha azok olcsóbbak lennének is.
Luxemburg akár ipari nagyhatalommá is válhat. A nagyhercegség az aszteroidákon található ásványok kibányászását tűzte ki célul. A Földtől több tízmillió kilométerre lévő „üzemek” beindításában két amerikai cég, a Deep Space Industries és a Planetary Resources of The US lesznek Luxemburg partnerei. Mint azt Jean-Jacques Dordain, az Európai Űrügynökség (ESA) volt főigazgatója elmondta, a terv nem futurista álom, Verne meteorit-vadászatáról mára már kipróbálták a tudósok a szükséges technológiákat: „Tudjuk, hogyan jussunk el egy aszteroidára, hogyan végezzünk rajta fúrást és hogyan hozzuk a Földre a mintákat. ” A projekt először a Föld körüli pályán lévő ritka ásványok felkutatására vonatkozik, mindenekelőtt azokon az aszteroidákon, amelyek a Föld és a Mars között helyezkednek el. „Célunk, hogy elősegítsük a hozzáférést ma még kiaknázatlan gazdag természeti kincsekhez, amelyek az űrben keringő élettelen köveken található. És bár a terv beindítása több tízmilliárd dollárba kerül, ennek potenciális piacát több ezerszeresére becsülik".
Az űrből jövő természeti források jövőjét látja a világhírű tudósfizikus, Stephen Hawking is, aki a tévében mostanság a tolókocsijában ülve a legmenőbb márkájú luxusautót reklámozza. Sajnos 21 éves kora előtt motoros neuronbetegséget állapítottak meg nála az orvosok, amelynek következtében a mozgatóidegek lassan elsorvadnak. De egyre jobban érti agyával a fizikát, az univerzumot. Szerinte elég lenne egy hegy nagyságú fekete lyuk, az hozza meg az emberek boldogulását. A fekete lyuk a téridő olyan tartománya, ahonnan az erős gravitáció miatt semmi, még a fény sem tud távozni. Hogy mi történik valójában egy fekete lyuk belsejében, az a mai tudomány egyik legnagyobb rejtélye. A tudós folyamatosan cáfolja a régi elméleteket, kezdve azon, hogy egyetlen információ sem juthat ki egy sötét lyukból. Viszont állítja, hogy ezek a kozmikus tárgyak nem „örök széfek”, sugárzásokat bocsátanak ki olyan hőmérsékleten, amely fordított arányban áll a tömegükkel és egyenes arányban a felszíni gravitációval. Hawking kifejtette, hogy egy fekete lyuk, amelynek tömege megegyezik egy hegyével, körülbelül 10 millió MW összkapacitású gamma-sugarakat termel, amely elég az egész Föld árammal való ellátásához. Le a Paks 2-vel, épülhet a Paks 3!