A fővárosi közgyűlés a héten szavazta meg, hogy csak egy, koncessziós pályázaton kiválasztott szereplő maradhat a hop-on hop-off városnéző buszok üzemeltetői közül, a szerződést 20 évre írnák alá. A kiírás lehetővé teszi a közös ajánlattételt, vagyis elvileg be lehet vonni a konzorciumba olyan céget is, amely korábban nem foglalkozott ilyen tevékenységgel. Az előterjesztés szerint pénzt akar látni a főváros. A pályázati feltételek alapján három érdekkör - köztük a Zakarya Hamdan tulajdonolta Mr. Nilsz - szállhat ringbe a másfél milliárdos piacon. Jelenleg hat cég üzemeltet nagyjából 55, jórészt elavult városnéző buszt. Ebből négy működik hop-on hop-off rendszerben, vagyis a turisták bárhol fel- és leszállhatnak. A négy cég árbevétele 1,5 milliárd forint, amiből a Budapesti Közlekedési Központnak (BKK) a megállók használatáért évente 56 millió forintot fizetnek, a fővárosnak és a kerületeknek pedig nagyjából 8-10 milliót a közterület használatáért.
Az Együtt felháborítónak tartja, hogy egy jól működő piacot teljesen öncélúan szétvernek, aminek a turisták látják majd a legnagyobb kárát. A párt szerint ez a szabályozás újabb értelmetlen károkozás, amivel megint csak a Fidesz világa jár jól. A Mr. Nilsznél, amely 473 millió forint bevételt ért el az elmúlt öt évben rögtön fel is fedezhető egy kormányzati szál: a cég tulajdonosa Zakarya Hamdan, aki a szállodaüzletben, többek közt a budapesti Buddha Bárban is érdekelt Sameer Hamdan jordániai üzletember testvére. Smeer Hamdan és Zuhair Awad érdekeltségébe tartozik a Párisi udvart 2,1 milliárd forintért megszerző és luxushotellé, üzletközponttá alakító Párizs Property Kft. mögött kezesként álló Parisi Udvar Hotel Kft. is. Májusban kiderült, a Párizs Property 21,95 millió eurós (6,85 milliárd forintos) "versenyképességet javító belföldi beruházási hitelt" kapott az állami tulajdonú Eximbanktól. Az is érdekes, hogy április közepén az Exim részéről az a Puskás András vezérigazgató-helyettes írta alá az arab befektetőkkel a szerződéseket, aki a Párisi udvar 2014-es értékesítésekor a Rogán Antal-féle belvárosi önkormányzat - tehát az eladó - alpolgármestere volt. A felújítási projekt kivitelezője a Garancsi Istvánhoz tartozó Market Zrt.
A két üzletember Mellow Mood "márkanéven" üzemelteti több más mellett a Klotild-palotában a Buddha Bar luxusszállodát is, amelyet Orbán Viktor kormányfő avatott fel 2012-ben. A kormányfő akkor arra kérte az üzletembereket, hogy vigyék jó hírét Magyarországnak, csábítsanak újabb arab befektetőket ide. Ugyanabban az évben Hamdan és Awad Orbán előterjesztésére megkapta a Magyar Arany Érdemkeresztet is.