Tóth József;faültetés;XIII. kerületi önkormányzat;

Tóth József polgármester, Gáspár Lalita és Szoboszlai Dominik az ,,Ifj úság Fáját” ültették el a Visegrádi utcában FOTÓ: VAJDA J

- Fél városligetnyi fánál többet ültetnek

Fél városligetnyi facsemetét ültetnek az elkövetkező egy évben a XIII. kerületben. Tegnap Tóth József szocialista polgármester Gáspár Lalita junior egyéni és felnőtt csapat Európa bajnokkal, az Angyalföldi Polgári Lövész Egylet sportlövőjével és Szoboszlai Dominikkal, a Teleki Pál földrajz verseny kerületi I. helyezettjével az "Ifjúság Fáját" ültette el a Visegrádi utcában.

Ősszel az "Idősek Fájával", 2017-ben pedig a vizes Világbajnokság tiszteletére a "Sportolók Fájával" gazdagodik a kerület. A Visegrádi-Bessenyei utca környezetében 1563 négyzetméter zöldfelület újul meg, a lakók kívánságát is figyelembe véve.

A következő hónapokban csaknem 3000 fát telepítenek Újlipótvárosba, Angyalfölre és Vizafogó utcáira. A városrészben 2010 óta több, mint 257 millió forint értékben, összesen 3402, a városi klímát jól tűrő fát telepítettek. Elsősorban mezei juhart, kőrist, hársfát, de a parkokban a nemes platánokon kívül van japán cseresznye, páfrányfenyő, tulipánfa és vörös tölgy.

Az elmúlt két évben csak Újlipótvárosban 208 új, fiatal facsemetét ültettek, az utcákat muskátlis kandeláberek is színesítik. Az önkormányzat tulajdonában lévő közterületeken jelenleg 25 780 fa és 903 virágos kandeláber található, ezért mondta tegnap a polgármester, hogy ebben a kerületben - ahol nem a kivágás, hanem az ültetés a divat - városligetnyinél is több fa lesz.

Bár csökkent az EU-ba vetett bizalom Magyarországon, a magyar állampolgárok még így is kevésbé euroszkeptikusok, mint az EU-tagállamok átlaga - derült ki a Policy Solutions tanulmányából, amelyet pénteken mutattak be egy konferencián. A témát meglehetős alapossággal boncolgató, több mint 40 oldalas elemzés szerint: noha 2010 után korábban nem látott mértékben nyert teret az euroszkepticizmus a magyar politikában, még ma is sokkal pozitívabban állunk az EU-hoz, mint a hazai politikai intézményekhez. Az Orbán-kormány Brüsszel-ellenes kampányai tehát tulajdonképpen sikertelennek tekinthetőek, hiszen a bizalmatlanság terjedés Európa-szerte megfigyelhető.