A piaci szolgáltatások teljesítményének 3,0 százalékos növekedésével szemben, az iparban a hozzáadott érték 0,7 százalékkal, az építőiparban 27,5 százalékkal csökkent. A mezőgazdaság termelése 3,5 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakáétól. A GDP első negyedévi , 0,9 százalékos növekedéséhez a szolgáltatások 1,6 százalékponttal járultak hozzá. Az építőipar 0,7, az ipar és a mezőgazdaság egyaránt 0,1 százalékponttal mérsékelte a GDP éves növekedési ütemét.
A szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint a gazdaság teljesítménye az előző év azonos negyedévéhez mérten 0,4 százalékkal emelkedett, az előző negyedévhez viszonyítva 0,8 százalékkal csökkent. Az iparon belül a feldolgozóipar hozzáadott értéke is 0,7 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához mérten. A jelentősebb ágazatok közül a számítógép, elektronikai és optikai termékek gyártása növekedett, ezzel szemben a járműgyártás teljesítménye visszaesett.
Az építőipar visszaesésén belül leginkább az egyéb építmények építése csökkent - jegyezte meg jelentésében a KSH. A szolgáltatások bruttó hozzáadott értéke együttesen 3,0 százalékkal nőtt. A kereskedelem, szálláshely-szolgáltatás és vendéglátásban 6,4 százalékos, a szállítás, raktározás 3,1, az információtechnológiai szolgáltatások terén 3,8 százalékos volt a növekedés.
A várakozásoknak megfelelő képet mutatnak a gazdaságról a részletes adatok, az építőipar visszaesése várható volt, az autóipar gyengébb teljesítménye sem meglepő, ahogy a lakossági fogyasztás bővülésére is számítani lehetett. A magyar gazdaság első negyedéves teljesítménye Európában a leggyengébbek közé tartozik. Az első negyedévben a piaci szolgáltatások, és a belső fogyasztás húzta a GDP-t - hangsúlyozta Németh Dávid a K&H Bank Zrt. vezető makrogazdasági elemzője.