A Mahir kontra főváros per legutóbbi, áprilisi tárgyalásán az is elhangzott, hogy a 621 oszlopcsere vállalása ellenére csak 101 helyen történt teljesítés. A Mahir azzal védekezett, hogy a további üzemeltetés megfelel a telepítéssel kapcsolatos előírásnak. Kiderült, a Mahir eddig nem csatolta be a hirdetési jogot biztosító okiratot, sem a teljesítési igazolásokat a fenti szerződéssel kapcsolatban, de ígéretet tettek, hogy ezt be fogják mutatni. A cég áprilisban 30 napot kapott a törvényszéktől arra, hogy kifejtse álláspontját a főváros részletes nyilatkozatairól. A jegyzőkönyv nyilvánosságra kerülése után kerestük a cég képviselőit, de pénteken nem értük el őket.
A fővárosi önkormányzat múlt év őszén rendkívüli felmondással vetett véget a szerződésnek; a felmondási okok között szerepelt, hogy a Mahir nem a szerződésben meghatározott helyszíneken és számban helyezte el az oszlopokat, illetve a légszennyezésmérők nem a helyi levegő minőségét, hanem a szaktárca által mért adatokat közvetítették. További kifogás volt az, hogy az internetet szolgáltató oszlopok csak wifi-jeleket sugároznak.
Magyar György, a Mahir jogi képviselője lapunknak korábban és a tárgyaláson is elmondta, hogy szerződést felmondani csak annak megsértése, illetve jogszabálysértés miatt lehet. A főváros viszont saját rendeletére hivatkozott, amely 2013-ban, tehát a szerződés megkötése után született, és mindössze arról szól, hogy miképpen lehet területhasználatot adni egy vállalkozásnak. Ráadásul, a Mahir nemcsak a szerződés felmondását, az idő előtt megkezdett oszlopbontást is jogsértőnek és szakszerűtlennek tartja, amit a főváros vitat. Az oszlopok bontása miatt ugyanakkor az önkormányzat eddig - 120 lebontott oszloppal számolva - 6-60 millió forint kárt okozott a Mahirnek. Magyar szerint ráadásul a hirdetők sorra mondták fel a szerződéseiket az oszlopháború idején.