Műsormagazin;Jókai Mór;séta;FISZ;

Forrás: FISZ/Facebook

- Belvárosi séta Jókai Mór nyomában

Jókai Mór és Laborfalvi Róza életének budapesti helyszíneit felölelő nyilvános belvárosi sétát szervez a Fiatal Írók Szövetsége (FISZ), amelyet első alkalommal május 28-án rendeznek meg.

A szervezet közleménye szerint a Hotel Jókai elnevezésű séta célja a fiatalabb nemzedék, a mai iskolások számára már nehezen érthető kötelező olvasmányok szerzőjeként ismert Jókai Mór alakját elevenné, érdekessé tenni. Megmutatni azt, amit a tankönyvek nem tesznek láthatóvá: a magyar humor megteremtőjét, minden idők - anyagi értelemben is - legsikeresebb magyar íróját, akit berlini útján maga Bismarck is fogad, aki házakat vásárol és borral kereskedik, újságot ír és szerkeszt, valamint több cikluson át képviselőházi tagként politizál.

Jókai Mór portré Forrás: Fortepan/orig:SK

Jókai Mór portré Forrás: Fortepan/orig:SK

A bevett Jókai-kép leporolására, valamint Jókai korának megismertetésére is törekvő program délelőtt 11 órakor a Dohány utca és a Rákóczi út sarkáról indul, majd érinti az Urániát, a Vas utcát, a Bródy Sándor utcát, a Múzeum körutat és a Magyar utcát - olvasható a közleményben, amely emlékeztet: a 1845-től haláláig csaknem hat évtizeden át Budapesten élő Jókai Mór máig a legtöbbet olvasott és legtöbb idegen nyelvre fordított magyar író, egyben a korban a napi sorozatok szerepét betöltő tárcaregényeivel a modern magyar olvasóközönség megteremtője is.

A The Washington Post című lap azt állítja, hogy birtokába jutott egy 1991-ben készült hangfelvétel, amelyen bizonyos John Miller néven bemutatkozó, magát Donald Trump szóvivőjének mondó férfi Trump nőügyeiről beszél egy újságírónak. A Post ugyanakkor azt állítja, hogy az állítólagos szóvivő maga Donald Trump. A republikánusok várható elnökjelöltje váltig cáfolja, hogy a manószalagon megőrzött hang az övé volna.