A 75 éves angol popveterán Berkshire megyei házát egy évtizedekkel ezelőtti szexuális visszaélés gyanúja miatt 2014 augusztusában kutatták át a rendőrök. A feljelentés szerint az incidens 1985-ben, az észak-angliai Sheffieldben történt, sértettje pedig egy fiú volt, aki a közelebbről nem részletezett állítólagos visszaélés idején még nem töltötte be a 16. életévét.
Az énekes a komoly nemzetközi feltűnést keltő házkutatás idején portugáliai nyaralójában tartózkodott, ám nem sokkal később hazatért, és önként megjelent a területileg illetékes Dél-Yorkshire megyei rendőrségen, ahol kihallgatták.
A popsztárt nem vették őrizetbe, és azóta sem emeltek vádat ellene. A vizsgálat azonban nem zárult le, és a rendőrség kedden közölte, hogy az összegyűjtött nyomozati anyagot átadta az ügyészségnek. Az ügyészség szóvivője megerősítette, hogy egy "teljes dossziéra való" vizsgálati anyag érkezett a rendőrségtől. Hozzátette: a vádhatóság gondosan mérlegelni fogja, hogy vádemelés esetén a dosszié tartalma alapján lehet-e reálisan számítani elmarasztaló bírósági végzésre az ügyben.
Sir Cliff teljesen megalapozatlannak és hamisnak minősíti a feljelentésben foglalt állításokat, és kilátásba helyezte, hogy kártérítési pert indít a BBC és az ügyben eljáró rendőrkapitányság ellen is, magánéletéhez fűződő jogainak durva megsértése címén.
A BBC 24 órás hírtelevíziója, a BBC News stábja, amelyet a rendőrség az időközben kiszivárgott üzenetváltások tanúsága szerint előre értesített, már a helyszínen várta a házkutatásra érkező rendőri egységet, és egyenes adásban közvetítette a fejleményeket.
Az ügyben parlamenti vizsgálat is indult, amely megállapította, hogy bár a BBC a rendőrséggel folytatott együttműködése során a maga részéről megfelelően járt el, a házkutatás élő közvetítése azonban ennek ellenére "óriási, helyrehozhatatlan károkat" okozott Sir Cliff Richard közmegítélésében.