A szakképzésben pedig az óraszámokkal (is) bűvészkedik a kormány, a szakmai, gyakorlati képzés arányát növelnék ugyanis a közismereti tárgyak rovására, ami a tervek szerint azt jelenti, hogy több száz órányival is kevesebb biológiát, földrajzot, fizikát vagy kémiát oktatnának, a diákoknak ugyanis ezek közül szakmatípusonként csak egyet kellene tanulniuk (például a fodrászoknak csak kémiát, az erdészeknek csak biológiát).
Az Átlátszó Oktatás portál birtokába került kerettanterv-tervezetből azonban az is kiderül, hogy nemcsak a természettudományos tárgyak, hanem a magyar, a matematika és az idegen nyelv oktatásának kötelező óraszámát is csökkentenék: a magyar például kilencedik évfolyamon heti négy óráról két órára csökkenne.
A tervezetet még véleményeztetni kell, a portál szerint azonban az ahhoz tartozó kísérőlevélből kiderül, hogy a kormány továbbra sem kíváncsi a gyakorló pedagógusok véleményére, helyettük csak az intézményvezető véleményezhet - így tulajdonképpen az igazgató jóindulatán múlik, az iskolán belül továbbítja-e a levelet és kikéri-e munkatársai véleményét. A kormány lépései tovább növelhetik az elégedetlenséget, igaz, most minden igyekezetükkel azon vannak, hogy kihasználhassák, hogy a tanárok az érettségi időszakban nem akarják állandó tiltakozással tölteni a mindennapjaikat.
Bár Palkovics László azt ígérte, hogy az április 20-ai országos sztrájk után folytatják a tárgyalásokat a Pedagógusok Sztrájkbizottságával, ez továbbra sem történt meg. A legutóbbi ígéretek szerint a héten összeülhetnek, sok más mellett a szakképzés botrányos átalakítása is téma lesz.