A gazdasági portál iparági forrásai szerint ugyanis kormányzati szinten, a 100 százalékos vasárnapi bérpótlék mellett felmerült az is, hogy a hét utolsó napján 150 százalékos, sőt 200 százalékos bérpótlék is fizethetnének a munkaadók a berendelt alkalmazottaknak. Mindezt megfejelve többen is felvetették, hogy a fix bérpótlékok helyett inkább progresszív, azaz sávos vasárnapi bérpótlékot vezessenek be.
Utóbbi azt jelentené, hogy a vasárnapi bérpótlék időarányosan változna, azaz a reggeli nyitáskor például még 50 százalék plusz járna a dolgozóknak, déltől viszont már 200 százalék, délután 2-től pedig akár ennek a többszöröse is. A boltoknak többsége így nagy valószínűséggel vasárnap délben lehúzná a rolót, mert a horribilis pótlék kigazdálkodása komoly nehézségekbe ütközhet.
Amennyiben az információk helytállóak, úgy az tükrözik, hogy nemcsak a vasárnapi boltzár megszüntetésében, de az utána kialakult helyzet kezelésében is komoly zavarok mutatkoznak a kormány háza táján. Előbb Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője jelentette be - mondhatni zsarolás-szerűen, hogy legkorábban szeptemberben foglalkoznak a kereskedelmi dolgozók vasárnapi újranyitás miatt kialakult helyzetével, különben is a szocialisták e témában indított népszavazási kezdeményezése a gátja tárgyalások elkezdésének. Nem sokkal később a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára, Cseresnyés Péter viszont már arról tájékoztatta a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnökét, hogy a kormány hamarosan tárgyal a KASZ petíciójába foglalt követelésekről. Ezt megerősítette a legutóbbi Kormányinfón Lázár János kancelláriaminiszter is.
A Pénzcentrumnak Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára is megerősítette, hallott a progresszív vasárnapi bérpótlék lehetőségéről. Véleménye szerint azonban elfogadhatatlan a piaci szereplők megkérdezése nélkül tárgyalni egy, a teljes szektort érintő kérdésről.